Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forraljam 1éves kislányomnak...

Forraljam 1éves kislányomnak a 2,8%-os UHT tejet?

Figyelt kérdés

Sok anyuka mondja nekem,hogy forraljam fel a tejet mielőtt odaadnám a lányomnak. De a az UHT "Ultra Hőmérsékleten Tartósított"-at jelent NEM? Akkor miért kell forralni még?

Köszi a válaszotokat.


2009. jún. 30. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap volt 1 éves a kisfiam, 2 hete adok neki tejet és nem forralom. Melegítem mikróban langyosra és kész.

Nem sokat iszik belőle, még ismerkedik vele, mert a cicizés az sokkal jobb. 2 korty miatt biztos nem forralgatok. Nem is volt semmi baja.

2009. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme a forralgatásnak. A tejben az a kockázatos, hogy allergiát okoz-e a babának vagy sem vagy laktózérzékeny-e vagy sem, de ettől nem véd meg a forralás. Ha nincs rá érzékenysége, akkor simán ihatja, forralás nélkül.
2009. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
szerintem ne is adj neki uht-t, hanem rendes tejet, úgy értem, amiben nincs tartósítószer. ezt viszont forralnám neki, ahogy a házi tejet is.
2009. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is UHT tejet adok neki és nem forralom. Ebben sincs tartósítószer, hiszen a neve is mutatja, hogy a magas hőmérsékletű kezeléssel tartósítják.
2009. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Én sem adnék tartós tejet,inkább zacskósat,vagy rendes tejet!Én viszont meg forralnám,ahogy azt is csinálom!Nem kockáztatok.
2009. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


15 hós a kisfiam.

Nekünk dokinéni 1 éves korában javasolta a tejet. Direkt rákérdeztem, hogy tartósat, vagy zacsisat vegyek. Azt mondta, mindegy, a lényeg, hogy 2.8%os legyen. Kérdeztem még, hogy kell-e forralni, vizezni... Se forralni, se vizezni nem kell, azt mondta. Nálunk 1 doboz uht tej 3 evésre elég, tehát másfél nap alatt elfogy.

Semmi baja a fiamnak.

2009. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utsó vagyok...


még annyit említett a dokinéni, hogy házitejet ne adjak a gyereknek.

Mi csak a kisfiamnak veszünk tejet, mivel én laktózintoleranciában szenvedek, a férjem meg hol iszik, hol nem iszik tejet...

2009. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Látom itt is megoszlanak a vélemények. De én inkább UHT-s tejet adok,mert én is tejcukor érzékeny vagyok.A kislányomnak hála isten nincs baja tőle.

Még1* köszi a válaszokat.

2009. júl. 1. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!