Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyálkás, alkalmankén véres...

Nyálkás, alkalmankén véres széklet 4 és fél hós babánál? Rotavírus?

Figyelt kérdés
Kb. 5 hete tart már volt tenyésztésünk itthonról ami negatív lett mindenre.aztán jött a kórház megint széklet minta, vérvétel hasi uh.semmit nem derült ki!jobban mondva,de mert azt mondták rotavírust kaptunk el, de a baba jól van nem hányt nincs semmi panaszunk láz nem jelentkezett az 5 hét alatt étel allergia nincs. 1 hetet voltunk a kórházba és semmit nem tudtam meg csak, hogy rotás, de akkor miért nem múlt már el????? 1 hete jöttünk haza laktiv babyt kap semmi változás, újra jelentkezett a vér is.

2012. máj. 31. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

tejallergia

ha szoptatod kerüld a tejermékeket, ha tápis hA tápszer kell

2012. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
a bélflóra is károsodhatott, vmilyen probiotkumot nem próbáltatok? esetleg a rota miatt vitaminhiány (pl. k vitamin?)
2012. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2 hétig tartottam a tejmentes diétát a kórházban azt mondták abba hagyhatom mert nem allergiás semmilyen ételre.(anyatejes) kap Laktiv babyt már 2 hete eddig semmi. K-vitamint majd most fogja még kapni nálunk havi 1 ampulla egyszerre az adag.Erre nem is gondoltam még.

Napi 4-5 széklete van kicsit vizes,habosan jön egyébként nagyon jól hízik heti 20 dkg.

2012. máj. 31. 22:05
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondták, hogy tej lehet a gyanús?

Nálunk is ez volt.Szigorú tejmentes diéta, ha szoptatsz.Ha tápszeres, akkor spec. tápszer.

Ha szoptatsz, és elkezded a diétát, akkor egy hónap, mire kiürül a szervezetedből teljesen a tej.Tehát ha nagyon véres a széklet, akkor rögtön tápszert szoktak adni, mellette pedig fejni a tejet, nehogy elapadjon egy hónap alatt.

Kétszer jártam végig ezt az utat sajna.

Szerintem keress fel egy gasztroenteorológust, vagy beszélj a gyerekorvosotokkal.

2012. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam, hogy közben írtál.Hiába tartottál tejmentes diétát, mert 2 hét alatt egyáltalán nem ürült még ki a szervezetedből.Tehát simán lehet.

Pregomin tápszer jól jönne. Akkor megtudnátok, hogy mi a helyzet.

Mégegyszer azt írom, hogy gasztros doki!!!

2012. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, és a rotát mondták vagy megcsinálták a tesztet is? Mert egy egyszerű gyorsteszttel kimutatható a rotavírus.

Egyébként mi is küzdöttünk vele tavaly, ugyanennyi idős volt a babám, minden bacira negatív volt, azt mondta a doki valószínűleg valami vírus volt, nem rota, de 5 hétig tartott.

2012. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A gasztron töltöttük azt az 1 hetet és mivel szépen fejlődött a baba így kiszáradás nem fenyegetett hazajöhettünk de még mindig úgyan az van.akkor most vigyem vissza vagy háziorvossal beszéljek??
2012. máj. 31. 22:19
 8/22 A kérdező kommentje:
3 tesztet csináltak rotára 1 pozitív lett, de én nem tudom elhinni,,hogy az mert "nincs semmi baja csak" ez a széklet!Nem tudom mi tévő legyek szegénykémnek már mióta tart! :(
2012. máj. 31. 22:23
 9/22 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy az allergia teszt negatívat mutatott,de talán még is pozitív?
2012. máj. 31. 22:35
 10/22 A kérdező kommentje:
Pregomin tápszer?Miért jó, mi van benne?
2012. máj. 31. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!