Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyálkás, alkalmankén véres...

Nyálkás, alkalmankén véres széklet 4 és fél hós babánál? Rotavírus?

Figyelt kérdés
Kb. 5 hete tart már volt tenyésztésünk itthonról ami negatív lett mindenre.aztán jött a kórház megint széklet minta, vérvétel hasi uh.semmit nem derült ki!jobban mondva,de mert azt mondták rotavírust kaptunk el, de a baba jól van nem hányt nincs semmi panaszunk láz nem jelentkezett az 5 hét alatt étel allergia nincs. 1 hetet voltunk a kórházba és semmit nem tudtam meg csak, hogy rotás, de akkor miért nem múlt már el????? 1 hete jöttünk haza laktiv babyt kap semmi változás, újra jelentkezett a vér is.

2012. máj. 31. 21:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

már bocs de ezek hülyék????


ahhoz, hogy a tejallergiát kimutassák, fogyasztani is kell, épp akkor, nem sokkal előtte, esetleg előző nap.

tehát ti esetetekben nekem a vizsgálat előtti nap sok tejet kellett volna inniod, különben negatív akkor is ha pozitív lenne.


a másik meg, hogy gyakorlatilag értelmetlen volt 2 hét szünetet tartanod, mert 2 hét után ürül ki, tehát a te szervezetedből még pont ki se ürült mikor megmondták a tutit, hogy akkor nem az.

bolondok ezek, komolyan :(


tarts szigorú tejmentes diétát 1 hónapig, felvágottakat se igen ehetsz és sok péksüti is kizárva van, de megéri ha kiderül

2012. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, buta a kérdésem, de nem szokott kisebesedni a melled? Szomszédom nem tudta, miért véres a kakija a kisfiának, mire rájött, hogy a melle vérzett. De olvasom, hogy más tünete is van. Nem tudom...:( Nekem is volt rotás a lányom 2 évesen (kórházban is voltunk), nagyon puffadt volt a pocakja, és égtelen büdös, zöldes hasmenéses kakija volt.
2012. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem vérzett a mellem.De akkor szerintetek se rotás?Mert én nem hiszem,h az ilyen sokáig húzódna és ilyen jól viseli!?vagy van ilyen, hogy egy gyerek ennyire jól viselte de mellette lenne ez a tej érzékenység?
2012. jún. 1. 12:52
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Konzultálnod kellene egy jó dokival.Ha megengedheted Magadnak, akkor magánúton, amennyiben a gyerekorvosotok nem tud mit tenni.

Pregomin?Amikor a babámnak véres volt a széklete, eleinte a kórházban tejmentesen voltam, de hiába.A vér újra és újra jelentkezett.Kapta a Pregomint, ami totál tejmentes tápszer.Fel van bontva vagy mi a szösz.Attól megszünt a v ér, és így tudta a doki mondani, hogy tejérzékenysége van.Kizárásos alapon ment a dolog, mert minden eredményünk negatív lett.

Ha Pregomin mellett pár nap alatt javul a baba, akkor ott a tej a hibás.Mellette még lehet fejni a tejet, nehogy elapadjon.

Nekünk a háziorvos is felírta a Pregomint a második babámnak.Nem kellett hozzá elmenni a gasztrora.

2012. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Remek akkor kipróbáljuk, mást én már nem tudok nincs mit veszíteni ezzel!A HA tápszer is megfelel vagy csak ez a Pregomin?
2012. jún. 3. 10:03
 16/22 A kérdező kommentje:
Még azt akarom kérdezni, hogy nektek is nyálkás hasmenés szerű volt a széklete és a vér nem minden székeléskor jelentkezett?Amióta nem tartom a diétát mintha megint hasfájós lenne főleg reggelenként.most elkezdtem megint a diétát.De 1 hét alatt tuti változnia kell?ÉS akkor ez a nyálkásság is megszűnik?
2012. jún. 3. 10:07
 17/22 anonim ***** válasza:

Eleinte nem mindn székletben volt vér, és csak kevés.

A nyálkásság az első babámnál megszünt, a másodiknál nem.A gasztros doki tanácsára 2xfél normafloret adtam neki.Több hétig is adható.Ha nem a tej a mumus, nem gond a nyálkásság.A doki azt mondta ne aggódjak miatta el kell fogadni.Viszont a vérbe nem szabad belenyugodni.

Csak a Pregomin volt jó, és kb 7 hónapos korban terheltem HA-s tápszerre.Figyelni kellett a székletét, mert a HA-s tápi is okozhatott volna gondot.

Bocsi, hogy csak most válaszoltam, de alig van időm a két gyerekem mellett!

Jobbulást!

2012. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Adom neki a Pregomint, de estee még szoptatom, tartom a détát.Nagyon nehéz ez az egész nem akarja meginni a tápszert .Sokat küszködünk gondolom érzi a tejcsi szagot is nincs valami jó tippetek, hogyan lehetne jobb ízt csinálni?2 napja adom láthatóan jobb a széklet:sűrűbb, sötétebb is meg már mint ha nem lenne olyan nyákos.Még egy kérdés milyennek kell majd lenni a tápszertől?
2012. jún. 6. 22:20
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom széklete mélyzöld, szilárdabb volt.

Az ízét nem lehetett javítani semmivel.Borzalmas az tuti.Viszont ha már teljesen kiürül a szervezetedből a tej, akkor könnyen vissza tud állni a szopira.

2x fél Normafloret adhatsz neki, ameddig csak jónak látod.Én 1 hónaposan adtam a kórházban a babámnak, hogy egy kicsit javuljon a bélflóra.A dokik azt mondták, bármeddig lehet adni.Volt, hogy 2 hétig adtam, majd egy kis szünet.

Ha ennyit javult, akkor mégiscsak a tej a mumus?!Sajnálom.

2012. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ismét megjelent a vér, úgyhogy adom neki a Pregomint.Viszont a doki azt mondta, hogy mellette nem szabad kapnia az anyatejet.

2012. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!