Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koszmó mitől alakul ki? Mivel...

Koszmó mitől alakul ki? Mivel tudom a leghatékonyabban eltűntetni? Főleg a lágy részeken?

Figyelt kérdés
Olajos vattával dörzsölgettem, de egyszerre nem is tudom megcsinálni, mert nem hagyja a babám. Mivel tudom megelőzni, hogy ne legyen ilyen?
2012. máj. 17. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kend be jó olajosra(paraffin olaj), adj rá egy sapit, ezt csináld meg fürdés előtt egy órával. Fürdés előtt-közben-után egy puha fejű fogkefével dörzsöld át ne túl erősen. Ismételd meg 2-3 napig , a fogkefe szálaival szépen kilehet fésülni a lejött koszmót.
2012. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a Babé koszmó elleni sampon volt a jó.
2012. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a fürdésnél a szivaccsal és a fürdetőjével jól átdörzsöltem a fejét (finoman, de határozottan), utána apa kezébe adtam és én a vattapamaccsal, amire jó sok olajat raktam jól átdörzsöltem! Nekem 1 hét alatt elmúlt!
2012. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy gyógyszertári koszmó elleni krémünk, hajmosás előtt fél órával kell bekenni a baba fejét, aztán a szokásos módon fürdetni / hajat mosni. Sokat segített, már annyira vastagon állt a kicsi fején olajozás ellenére, hogy rendesen büdös volt szegénykém :(. Gyerekorvos írta fel, patikában készítik, pár száz forint. Kb hetente 1x használom, és szép tiszta már a baba feje, és újra finom babaillatú :)

Hogy mitől alakul ki, azt nem tudom, annyit mondtak, hogy hajlam kérdése ez is.

2012. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is Babé sampont használok és nagyon jó!
2012. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lányomnak is nagyon durván koszmós volt a feje. Olajjal vastagon bekentem és fogkefével "kapartam" a febőrét, de gyengéden. A nagyobb részeket a körmömmel lazítottam fel és utána ki tudtam fésülni a fogkefével. Illetve a Babé is sokat segített. Aztán teljesen elmúlt és áttértem a heti 1-2 hajmosásra és azt is Babé-val, mégis újra előjött. Pont tegnap estem neki ismét, de szerencsére könnyen lejött. Visszatérek a napi hajmosásra.
2012. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kíváncsicska ***** válasza:
Én is a gyógyszetrárira esküszöm.Nem kell kapargatni meg semmi csak vékonyan bekenni és hakmosással lejön.Nekünk a doki azt mondta ez is valami allergiára utaló hajlamot mutat
2012. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem nem jött le hajmosassal, ugyhogy igenis kellett kapargatni (fogkefevel fesülni). Lehet, hogy a te babadnak nem volt akkora haja, mint az enyemnek es azert volt eleg a hajmosas.
2012. máj. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szió,

nekem az az első tanácsom, hogy semmiképpen nem kapargasd semmivel! A baba bőre nagyon érzékeny, nem ajánlatos felsérteni...

Nem egyszerű egyszerű megtalálni a leghatékonyabb szert, mert annyi mindent írnak koszmóra...

Sokszori keresésre találtam meg én is frezis koszmó elleni olajat anno, egy évre adtam oda a tesómnak a maradékot, mert kb 4 használat után már nyoma sem volt a koszmónak.

Kevés kell belőle, nincs vakarászás, és szépen lehozza az elhalt bőrt...

Itt tudtok utánaolvasni:

www.koszmo.hu

2012. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szió,

nekem az az első tanácsom, hogy semmiképpen nem kapargasd semmivel! A baba bőre nagyon érzékeny, nem ajánlatos felsérteni...

Nem egyszerű egyszerű megtalálni a leghatékonyabb szert, mert annyi mindent írnak koszmóra...

Sokszori keresésre találtam meg én is frezis koszmó elleni olajat anno, rá egy évre adtam oda a tesómnak a maradékot, mert kb 4 használat után már nyoma sem volt a koszmónak.

Kevés kell belőle, nincs vakarászás, és szépen lehozza az elhalt bőrt...

Itt tudtok utánaolvasni:

www.koszmo.hu

2012. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!