Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elmulasztani a...

Hogy lehet elmulasztani a gyerek has fájását gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Lány ,3 hetes.
2012. jún. 1. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fektesd hasra,és masszírozd a hátát. Vagy hanyatt fekve óvatosan nyomd össze a bal könyökét a jobb térdével.

Régen sem adtak semmit a babák hasfájására,legfeljebb köménymagos teát.

2012. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk(és sok más családnak) a hordozás segített, mivel az állandó/ hosszan tartó testmeleg és "masszírozás" jót tesz a pocaknak, e mellett függőleges helyzetben könnyebben kijön a böfi és a szél/kaki is.
2012. jún. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Espumisant adtam, meg ha cipeltem sok meleg takaróba bugyolálva, az segített. Sajnos ki kell bekkelni ezt a 3 hónapot, amíg eltarthat, vagy akkorra időzíteni a fürdést, amikor ordítani szokott. Ki kell kísérletezni, mi jön be. Nekünk mindig este 6-kor zendített rá :(
2012. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mecsek Baby tea nekünk sokat segített.Próbálkozhatsz babamasszázzsal is.Az óramutató járásával megegyező irányban simogasd,majd emeld fel mindkét lábát és lefelé simogasd a pocakját.
2012. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha hasfájós semmivel, vannak pl a teák de nem minden babán segitenek..talán javitják a helyzetet de nem fog a hasfájóskorszak elszállni a teától,gyógyszert nem is szoktak adni hasfájásra csak ezeket a belsőleges cseppeket ami gyógyszernek nem minősülő gyogyhatású készitmény szétbontja a gázokat a baba pocijában..ilyen az Espumisan,Infacol.. de ezek sem mindenkinek segitenek...nálunk bejött a teljesen vaksötétben lévő finom rázogatás,bementem a fürdőbe magunkra csuktam az ajtót és ringattam állitólag sötétben jobban elmulik mert kevesebb inger éri a babát,de aztán egy idő után ez se vált be akkor utánna a babakocsizástol elmult..jó rázos utakra vittem és elmult..de van olyan hogy mindennapvmi ujjal kell előrukkolnod,de vannak nagyon súlyos esetek amikor nem tehetsz mást csak vele vagy mert ha fejen állsz akkor sem fog elmulni..általában ugyanazokban az időpontokban fáj a pocakja és általában ugyanannyi ideig tart.remélem nálatok vmi segit! Jó babázást!
2012. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sima köménymaggal forralt vizet adtam neki inni, és "bicikliztettem" a lábát.
2012. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja, és fordított "C" alakban simogattam sokat a hasát, az is kb 10 perc alatt meghozta a hatását, kihajtja a pukit ügyesen. utolsó voltam
2012. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2012. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. jún. 1. 22:20
 10/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Milyen "tünetei" vannak a babádnak, mikor hasfájásra gyanakszol? Szopik? Hogyan, milyen rendszerben vagy anélkül eszik? Te hogyan táplálkozol?

BOcsánat a sok kérdésért, azért tettem fel ezeket mert sok minden kiderülhet a válaszaidból, amik segítségével megoldást vagy könnyebbséget találhatunk Nektek.

2012. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!