Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak olyan szülők köztetek...

Vannak olyan szülők köztetek akinek a gyereke Ritalint kapott? Mik a tapasztalatok? Tényleg drognak számit ez a gyógyszer? Nem féltek hogy a gyerek drog-függővé válik? Valahol ezt olvastam.

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 23:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Igen ez egy drog és mielött gyógyszereznéd több orvos véleményét kérd ki.
2011. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hiperaktív gyerekeknek adják?

Az én kisfiam is nagyon mozgékony,de még nem mondták kiróla,hogy hiperaktív lenne.

MIlyen tünetei vannak a kicsinek,akinek Ritalint akarnak adni?

2011. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Na most a Ritalint csak bizonyos típusú hiperaktivitásra írják fel, annak a bizonyos típusnak jót is tesz. Valóban drog, de elárulom az Algophyrin is az,hiszen barbiturát, blokkolja az idegrendszert. Nem valószínű,hogy rászoknak mivel 10-12 óra alatt ki is ürül a szervezetből. Ettől függetlenül csak Ritalinnal kezelt gyerek nincs, mindig van mellette terápia és inkább ahhoz kell,hogy a gyerek képes legyen valóban együttműködni a terapeutával aki megtanítja neki kontrollálni önmagát.
2011. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%

Kőkemény drog és itt olvastam az orrcsepphez is hozzá lehet szokni, hát még egy ilyengyógyszerhez.

Egyébként nem a szedésével van a baj, hanem abbahagyni nem lehet. Hogy leszokni le lehet e róla azt nem tudom, de lehet, hogyha elkezdted soha nem hagyhatja abba és nem hagyhat ki.

Most nem keresek rá, de akik iskolákban az Egyesült Államokban lövöldöztek és kiirtották családjaikat, szinte kivétel nélkül Ritalinnal kezelt emberek voltak. Bármelyikre rákeresel (különösen ha tudsz angolul), akkor elolvashatod, milyen összefüggésben áll a gyilkolászás a ritalinnal.

És a vészhelyzetben is volt egyszer egy ilyen nő, aki kidobálta a gyerekeit az ablakon, mert nem volt pénze kiváltani és ezért nem vette be. és úgy emlékszem ezek a gyerekek is valmaiért nem vették be az adagot, vagy valami mással gyütt adták nekik. Nem tudom. De találsz róla irodalmat bőven. Mivel sokakat kezelnek Ritalinnal az USA-ban és sok a tömeggyilkosság is.

2011. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta hogy felraktam a kérdést már én is utánanéztem, és olyan borzasztó dolgokat találtam a témával kapcsolatban, hogy biztosan nem engedném a gyerekemnek adni.
2011. jan. 13. 19:42
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden ilyen gyógyszerről erről fokozatosan lehet leszokni.
2011. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
szociális munkás vagyok, sok kábitoszer függő tizenévest, huszas évek elején járó fiatalt ismerek. Közös vonás, hogy ovodásként mind hiperaktivitásra javasolt gyógyszereket, leginkábbis ritalint szedtek. Nem lehet leszokni róla, vagy átszoknak másra.
2011. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

A Ritalinnak, mint minden gyógyszernek vannak veszélyei. Én pszichológus vagyok, és széleskörű tapasztalattal rendelkezem a gyógyszer adását illetően, mert nagyon sok olyan kliensem van, akinek a pszichiáter Ritalint írt fel. Szigorúan ellenőrzött gyógyszer, mivel vissza lehet élni vele. De ha betartják az orvosi előírásokat, nem okoz semmilyen problémát, mivel pár óra alatt kiürül a szervezetből. Felnőttekre egészen másként hat, mint a hiperaktív gyerekekre. Rájuk élénkítő, felpörgető hatása van, de a hiperaktivitás idegrendszeri mintázatainak köszönhetően, az ilyen gyerekekre egészen másként hat.

Számos olyan gyereket láttam, akiknél el lehetett hagyni a Ritalint, és le tudtak szokni róla (főleg, hogy az iskolai tanítási szünetben nem is kell szedni, hétvégén sem).

A tapasztalat azt mutatja, hogy azoknál a kifejezetten súlyos hiperaktív gyerekeknél, akik nem kaptak Ritalint, később sokkal inkább jelentkeznek másodlagos érzelmi problémák (mert állandóan csak szidják őket az iskolában, rosszak az eredményeik), és szerhasználat, kockázatkereső, deviáns viselkedés is gyakrabban alakul ki. Én a Ritalin pártján vagyok, mert ha úgy szedik, ahogy elő van írva, nem okoz problémát.

Ha a gyereknek tüdőgyulladása van, akkor sem mérlegeli az ember, hogy beadja neki az antibiotikumot vagy sem.

2011. jan. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Egy megjegyzés,kedves pszichológus:

"A tapasztalat azt mutatja, hogy azoknál a kifejezetten súlyos hiperaktív gyerekeknél, akik nem kaptak Ritalint, később sokkal inkább jelentkeznek másodlagos érzelmi problémák (mert állandóan csak szidják őket az iskolában, rosszak az eredményeik), és szerhasználat, kockázatkereső, deviáns viselkedés is gyakrabban alakul ki. "

Egyébként pont ezt tanultam én is a hiperaktivitásról, ha emberként bánnak ezekkel a gyerekekkel, semmi szükség a Ritalinra.

De akkor a tapasztalatok is azt mutatják, hogy nem azért alakul ki sokkal inkább másodlagos érzelmi problémák, mert nem szednek Ritalint, hanem, azért, mert a tanárok nem ismerik fel és nem tudják kezelni ezeket a gyerekeket illetve a szülők sem.

Nem azért kéne kampányolni, kedves pszichológus, hogy a szülők kellő felvilágosításban részesüljenek, csak olyan tanárok kerüljenek ki az egyetemről, akik meg tudnak birkózni sajátos nevelési igényű gyerekekkel? Ja ne, ez már bonyolult, egyszerűbb egy gyógyszerért kampányolni, mint tenni valami hasznosat ezekért a gyerekekért.

2011. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem a gyógyszer mellett kampányolok, hanem a tudatlanság ellen. Nem támadtam senkit, csak a tapasztalataimat és véleményemet írtam le. Nem értem ön miért támad,amikor nem is ismer engem.

Tény, hogy a pedagógusképzés nem a legjobb, de azt sajnos nem itt tudjuk megváltoztatni. Nem a legmegfelelőbb fórum, hogy ecseteljem, én személy szerint milyen pedagógus tréningeket tartok ennek érdekében.

De mivel a probléma komplex, komplex kezelést is igényel.

35 fős oszályban nehéz megbírkózni egy igazán hiperaktív gyerekkel.

Azt gondolom, az emberek ellenérzései onnan is jönnek, hogy nagyon sok esetben úgy is megajánlják a gyógyszert, hogy nem indokolt. De létezik olyan súlyos hiperaktivitás-figyelemzavar, amit sokan el sem tudnak képzelni, hogy az adott gyermeket tényleg lehetetlen egy helyben lekötni akár 5 percig is. És ilyen esetben akármilyen rátermett a pedagógus, tehetetlenül áll a helyzet előtt.

Amerikában valóban elharapódzott a Ritalin adása, a háziorvos is felírhatja, gyakorlatilag bárkinek. Nálunk olyan szigorú kontroll alatt van, hogy ez a veszély nem fenyeget.

Joga van nem egyet érteni velem. A pszichiáter kollégáim soha senkit nem kényszerítettek gyógyszer adásra, de tény, hogy sok család életét megváltoztatta ez a gyógyszer. És van egy két olyan "gyermekem", akik RÉSZBEN ennek köszönhetően eljutottak az egyetemre (már nem szednek gyógyszert), ami nélküle lehet, hogy nem sikerült volna. Van, akit 6 éves kora óta kísértem végig idáig. Sosem csak a gyógyszer, hanem a hozzá társuló viselkedésterápia is segít. De ennyi év után azt hiszem nem veszem a szívemre, ha azzal vádolnak, hogy nem teszek eleget ezekért a gyerekekért.

2011. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!