Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem zavaró/idegesítő, hogy jó...

Nem zavaró/idegesítő, hogy jó néhány gyerek gyógyszer;kencefice és miegymás csak 1hónapig használható fel felbontás után?

Figyelt kérdés

pl.Stoda;Rinatiol;Gripe Water....és sorolhatnám.

Pl Stodálból hol használódik el egy nátha/megfázás alatt egy üveg?És aztán dobjam ki???Nem igazán pénztárca kímélő :-(


2010. nov. 23. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát a Stodal az köptető lenne, egy teljes üveggel szokás belőle elfogyasztani a biztos lerakódás feloldáshoz, a Rinathiollal szintén ez a helyzel. Gripewatert nem használtam soha.
2010. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de az van ráírva,hogy ha 3-4 nap múlva nincs javulás,forduljon orvoshoz,és ha nincs javulás miért szedném tovább?
2010. nov. 23. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvoshoz viszed a gyereket hurutos köhögés miatt és felírja azt a gyógyszertári köptetőt-terpini vagy mi-a gyógyszerész azt fogja mondani, hogy az üveg teljes tartalmát be kell szednie. A javulás pedig egy köptetőnél nem az, hogy a köhögés elmúlik, hanem épp ellenkezőleg: a köhögés erősödik, mivel a váladék feloldódik és a beteget ez köhögésre ingerli. A köptetőt addig kell szedni, amíg ezután az erősödés után teljesen megszűnik a köhögés.
2010. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem ugyanúgy bosszant, mint Téged. A Stodal szerintem nagyon-nagy kiszerelésben kapható. Nálunk nem fogyott el.... A gyógyszertári köptető is lejár 1 hónap alatt ugyan, de az mondjuk csak 200 forint és kb. 1 dl... tehát elhasználható mennyiség köhögés esetén.

Ugyanígy bosszant a Nurofen és Panadol szirup is, mert volt úgy hogy 1-2 napig tartó láznál megvettem , alig kellett belőle használni (pici volt még nagyon), utána több mint fél évig nem kellett, lejárt, kidobhattam...

Inkább kúpot tartok otthon a hűtőben, tovább használható. Sok pénz megy így el a semmibe, de sajna nem tudunk mit tenni!:( A legjobb persze az, ha nem kell a gyerkőcnek gyógyszer...:)

2010. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz poen, de ha vallaltok most hirtelen meg egy gyereket, akkor tuti, hogy nem fogsz semmit kidobni...

Bar nem is poen, sajnos ez igaz.

Ket gyermekem van, ha az egyik beteg, akkor a masik is az par napon belul, a betegseg persze mindig ugyanaz, igy a doki is mindig ugyanazt irja fel nekik, igy mar elfogy minden.


A kupos lazcsillapito nalunk nem valt be, a nagyobbik gyereknek egyszeruen nem tudom felrakni, nem engedi, a kisebb egybol ki is kuldi.

Viszont kulfoldon vettem lazcsillapito szirupot. Nem uveges, hanem kis tasakokban van. 1 tasakban 2,5 ml, paracetamol tartalmu, ott ez szamit az egyik legelterjedtebb lazcsillapitonak.

Van uveges valtozat is, de ebbol a tasakosbol raktaroztam meg. Nagyon hosszu a lejarati ideje, 1-2 tasaknyit kell elhasznalni a gyermek koratol fuggoen egy alkalommal, a tobbi marad erintetlenul. Ha fel ev mulva van ra szukseg, akkor eloveszed, de a pelenkazo taskaban is mindig tartok egyet.

Azt viszont nem tudom, hogy Magyarorszagon letezik-e ilyen kiszereles.

2010. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen engem az AmbroxolQ bosszant.Már kétszer vettem fele megis maradt és egy hónapig használható fel.Viszont a Nurofen fél évig jó és az azért baráti.
2010. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a tasakos lazcsillapito:

[link]

Viszont hulyeseget irtam, nem 2,5 ml-s egy tasak, hanem 5 ml-es.

2010. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a multkor ca-kid-et kaptunk megfázásra,napi 5ml-t kellett szednie 5 napig! 1500ft és 200ml-s az üveg,akárhogy is számolom alig fogyott belöle..175ml-t dobtam ki mert azt is csak 6 hétig lehet felhasználni.
2010. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok,engem nagyon bosszant hogy ilyen magas a gyógyszerek ára és sok a kidobandó belölük!
2010. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Stodal, Gripe Water, Sinupret stb: megkérdeztem a gyógyszertárost, azt mondta, hogy ha helyesen van tárolva, nem változik az állaga, színe, nem zavaros, stb, akkor nyugodtan lehet használni. Én a bontott Stodalt újra használtam kb 5-6 hónap múlva, és ugyanúgy használt!
2010. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!