Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik egy nap 4...

Mennyit eszik egy nap 4 hónapos anyatejes babátok?

Figyelt kérdés
Hány kiló és hányszor eszik?
2009. júl. 1. 11:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A kislányom ma 4 hós, 323O grammal és 56 centivel született. Egy hete mérték, 55OO gramm volt, és fogyott 2O dekát. Előtte 3 héttel mérték, akkor az előző méréshez képest csak tíz dekát hízott, de akkor azt mondta a dokinéni, hogy semmi baj, kiegyensúlyozott, nyugodt baba, nem sír, hogy éhes. Most viszont ő is meglepődött, hogy fogyott a kincsem, elküldött reflux-vizsgálatra, ahol mindent rendben találtak. A dokinénink hozzátáplálást javasolt, pedig anyatejes a lányom és a dokinénink nagy anyatejes-párti, viszont a kislányom forog mindkét oldalra, hasról hátra és vissza, kúszik hátrafelé, szóval állandóan mozgásban van, amit megeszik, azonnal letornássza, kaki is van minden nap. Az apja is magas és karcsú, ehet bármit, nem hízik tőle, szerintem a lányom is ilyen típus. Most igyekszem nem aggódni már a súlya miatt, a jövő héten megyünk kontrollra, adtam neki megkóstolni Hami-s répát (Szlovákia), gondoltam, ő majd megmondja, hogy kell-e neki. Nem tolta ki a kis nyelvével a kanalat, ízlelgette, úgy látom, tetszett neki. Holnap is adok egy keveset, amúgy meg most szopit adok neki 1 - 1,5 óránként ebben a melegben. Ezzel kapxsolatban meg azt vettem észre, hogy mindegy, hogy gyakrabban adom a cicit, sokkal kevesebbet iszik meg így, mintha 3-4 óránként enne. Nem kéri gyakrabban, elég lenne neki 3-4 óránként is, csak én akarom, hogy egyen szegény, mert félek, hogy megont nem hízik. Amúgy mosolygós, nyugodt, kiegyensúlyozott baba. (csak most állandóan "menne", ülne és mindent csinálna, amit neki még nem szabad)
2009. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

16:49-es vagyok

A gyerekorvos nem mondta, hogy nem jó.

A védőnő meg mindog mondja, hogy milyen kiegyensúlyotott baba és szép kerek a pofija.

Jövő hétem megyünk a 4 hónapos oltásra, kiderül, hogy mennyit hízott egy hónap alatt és mit fog mondani a doki.

A fiam egyébként 4,4 kilóval születtet, de féléves korára ő sem duplázta meg súlyát, csak 8 kiló volt.

(Amúgy most 9 és fél éves és szép nagy gyerek lett.)

Ahogy a lányomat nézem, ő 7 kiló körül lesz félévesen.

2009. júl. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Az én babóm se sírt, hogy éhes lenne,nyugodt, kiegyensúlyozott volt, sokat mozog, meg az apja is vékony alkat, ehet bármennyit, de mégis kiderült hogy a baktérium miatt nem hízott, mert azóta hogy szedi a gyógyszert nagyon beindult a súlya.
2009. júl. 2. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!