Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Mit adjak a 9 hónapos...

SOS! Mit adjak a 9 hónapos lányomnak, nem akarja a tápszert meginni?

Figyelt kérdés
Már csak 2x eszik/evett tápszert 180-200 ml, de most napok óta ennyi sem kell neki. Eltolja és ha újra próbálkozom keserves sírásba kezd. Ma reggel már csak 20 ml ivott. Minden mást rendesen eszik, gyümölcsöt, tejpépet, főzeléket. De hát még szüksége van tápszerre.
2012. jún. 3. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg egy más fajta tápszer? Lehet már unja ugyanazt az ízt, nálunk ez volt.
2012. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy másik fajta tápszert próbáljatok ki.
2012. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mást is adhatsz már neki reggelire.

[link]

2012. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 9 hónaposan kezdte elutasítani,semelyik tápszert sem itta szívesen.Sok tejterméket kapott (neki nem kellett a tejpép sem) aztán 11 hónaposan orvosi és védőnői engedéllyel bevezettük a tejet.Na abból bezzeg 2-3 decit simán betol :)
2012. jún. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni másfajta tápszereket is, de ha azok sem kellenek, nem kell kétségbe esni. A fiam 7 hónapos kora óta nem eszik tápszert. 5 fajtát próbáltunk, egyik sem kellett, a végén már hányt tőle.

Akkor már egy ideje kapta a tejpépet, így a tápszeres étkezéseket kiváltottuk tejpépesre, 1 éves korában pedig bevezettük nála a tehéntejet.

Amúgy a tejpép ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak laktatóbb és szilárd étel, nem lesz semmi baja, ha nem fogja enni ezentúl a tápszert, beleerőltetni úgysem tudod.

2012. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi dokink azt mondta (gasztroenterológus), hogy a tejpép abszolút kiválthatja a tápszert (ha tápszerrel abszolút nem jutunk dűlőre) mert az is tápszer alapú. Az én kislányom sem igazán issza meg a tápszert (6 hónapos), reggel azért ezt kap még (de csak 140 ml körül hajlandó meginni), és este kap tejpépet, leginkább HA-t még de már próbálkozunk a simával is. A mi dokink azt mondta ez így teljesen jó a lényeg hogy ameddig lehet húzzuk ki a két tejalapú étkezést. Ízesített tápszert sem fogad el a babád? Tudtommal ilyen is van (bár mi ilyet nem próbáltunk). Ha pedig nagyon nem megy akkor szerintem tejpéppel váltsd ki, ha nem kell neki a tápszer úgysem tudsz mit tenni (mi tápszer váltással is próbálkoztunk de abból még ennyit sem evett meg).
2012. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!