Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Adjatok tanácsot,...

Mit tegyek? Adjatok tanácsot, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Albérletban élünk 9 éves fiammal és 1 éves lányommal.

ma pozitív lett a teszt.Nem tudom mit tegyünk, mert bizonytalanok vagyunk mindketten, mert albérletben lakunk.

Még 9 évig lehetünk itt biztosan ( akkor lesz a tulaj lánya 18 éves), de valószínű tovább is.

A döntés a miénk lesz, csak szívesen meghallgatom a véleményeteket, hogy ti hogy döntenétek.

Előre is köszönöm.



2012. jún. 4. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Már sok ilyen kérdés volt itt . az albérlet is lakás és ha biztos a lakhatás miért ne ?

nem mindenkinek adatik meg hogy saját néven legyen lakása háza ..

2012. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak azon gondolkodunk, nem nagy felelőtlenség -e?
2012. jún. 4. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nézd mostanában az albérlet már nagyobb biztonság, mint egy hitellel terhelt lakás (főleg, ha devizahitel). Szóval szerintem, ha csak ez lenne az akadály, akkor nincs akadály :)
2012. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én simán bevállalnám. Miért lenne felelőtlenség? Van tető a fejetek fölött, van mit ennetek (legalábbis nem írtad, hogy nagy anyagi gondjaitok lennének), és egy kisbabára nem is kell olyan sokat költeni az első pár évben (turiban, neten klassz ruhák vannak fillérekért, a babacuccokat és be lehet szerezni használtan, lehet kapni mosható pelenkát, ami bár hirtelen nagy beruházás, de később nem kell fizetni a pelenkáért, és így is töredéke lesz az ára, mintha eldobhatót vennétek, babakocsi helyett lehet akár hordozni, plusz ha megy a szoptatás, akkor legalább 6 hónapig nem kell költeni a baba étkezésére, és azért gondolom valami maradt a nagyobb gyerkőctől is). A távoli jövőn (óvoda, iskola, egyetem stb) meg szerintem felesleges nagyon agyalni, mert addig még bármi változhat, jó és rossz irányban is. De ez csak az én véleményen, szóval én megtartanám, de ez a ti döntésetek.
2012. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért mert ezen az oldalon is megy a sok hülyeség a sok ítélkezés ami néhány ki ha én nem típusú anyuka terjeszt attól még nem jelenti hogy felelőtlenség albérletbe szülni,sőt az sem baj ha az anyuka az első időszakban fáradt,attól sem lesz rossz anya ha kikapcsolódik stb. Azt vettem észre manapság megnövekedett azon anyukák létszáma akik kételkednek magukban és idegen embereket kérdeznek jól csinálják-e,felelőtlenség-e stb. Pont azért mert néhány unatkozó,okoskodó anyuka egy-két kérdésben leír ilyen baromságokat,hogy felelőtlenség albérletben szülni,vagy az ha nem ugrálsz a gyerek körül 24 órában és társaik.

Kedves kérdező nem felelőtlenség,biztos lakás az a lényeg ennyi.

2012. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az albérletnél fontosabb kérdés, hogy apuka megbízható-e, van-e normális állása, ha elveszítené vagy bármi történne, akkor van-e mögöttetek erős családi háttér (nagyszülők, stb).
2012. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Apuka megbízható. Van állása építész és rengeteg maszekja van. Ha elveeszti állását, akkor is meg tudunk élni a sok maszekból.

A szülőktől semmi sem várható

2012. jún. 5. 09:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá és gratula! :-)
2012. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!