Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez? Kérlek adjatok...

Normális ez? Kérlek adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés
Kislányom 2700 gr-al született 6 hónaposan 7 kg volt,most 8 hónapos múlt nemsokára 9 és most 7,5 kg,8 hónaposan jött az első két fogacska és teljesen megállt a súly gyarapodása már nagyon aggódok,anyatejes és még este meg reggel most is szopizik,jó étvágya van és mégis gyarapszik :-(
2011. dec. 28. 21:37
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam a végét "nem gyarapszik a súlya"
2011. dec. 28. 21:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy idő után megállnak a gyarapodásban a babák.

Védőnő vagy a gyermekorvos nem mondott erre semmit?!

2011. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jozsó válasza:
szerintem csak valami kis gubanc lehet, nyugodj meg
2011. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kell megdupláznia a súlyát, ez nálatok szépen meg is történt. Gondolom mostanra már aktív a drága, mászkál egész nap, szinte nem áll meg? Legalábbis én az én 9 hósomból kiindulva így gondolom. Valószínű lemozogja a gyarapodását. Ha nem fogy, hanem csak stagnál, az nem baj, csak ha fogyni kezd, akkor lehet gond.

8- hónap körül csökken a súlygyarapodás, mert akkor kezd el intenzívebben mozogni a gyerek. Napközben már eszik gyümit meg főzeléket?

2011. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden oké.

Most már ne várj rohamos súlygyarapodást!

Forgolódik, kúszik-mászik... lemozogja.

Az én kislányom 2790-nel született, fél évesen 6,8 kg volt, 1 évesen pedig 9 kg. Pedig nagyon jó étvágyú kislány volt akkor is.

2011. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8-9 hónapos korban már a legtöbb baba súlygyarapodása lelassul, akár meg is állhat 1-1 hónapra, mert akkor kezdenek el sokkal többet mozogni, amihez sokkal több energiát használnak fel. Függetlenül attól, hogy koraszülött vagy kis súllyal született baba-e.

Amúgy a fogzásra is sok baba úgy reagál, hogy előtte napokig vagy akár 1 hétig is alig eszik, ilyenkor nyilván nem is hízik.

A súly és magasság jelentős mértékben alkati, genetikai kérdés is. Ti, szülők "mekkorák" vagytok?


Nézd meg a percentilis görbéket és a táblázatokat a neten. Lányok 9 hónap: átlag 8,9 kg, megengedett eltérés +/- 1,5 kg. Azaz a lányod is ebbe a normál kategóriába esik, nem extrém kicsi. Ja, és ha koraszülött volt (bár ezt nem írtad), akkor 1 éves korig a korrigált korát kell nézni.

2011. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!