Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tüzfolt, avagy Hämangiom...

Andika7 kérdése:

Tüzfolt, avagy Hämangiom ellen PROPRANOLOL?

Figyelt kérdés
2 honapos babánk bal fülén kb 200 ftos nagyságu Hämangiom van.Ausztriában élünk és a doki a PROPRANOLOL kezelését ajánlotta.Van valakinek valamilyen tapasztalata,vagy hallott már erröl valamit?
2012. jún. 4. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ma voltam a 8 hónapos babánkkal bőrgyógyászaton, és azt mondta a dokink, hogy ne foglalkozzunk vele, mert magától fel fog szívódni. A tűzfolt pedig halványodni fog. A 2,5 évesemnél már alig látszódnak. A nyakán volt tenyérnyi tűzfolt, a lábain szintén 200ft-os nagyságú érgomolyagok. Ma szinte alig látszódnak.
2012. jún. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

èn németországban élek, lányomnak, az orra két oldalán, a szemhéján és homlokán és takroján volt. nekünk is azt mondták semmi nem kell rá. de ez tényleg tüzfolt csak? lehet valami más azért írták.


másfél éves múlt és a szemhéján akkor látszik ha teljes eröböl ordít, tarkóját eltakarja a haja de ott látom még kicsit a haja alatt.


nekem is volt a tarkomon és nekem eltünt teljesen.

2012. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Propranololt? Haemangiomára? Biztosan, nem értettél félre valamit, nem másra írta?
2012. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ez a gyógyszert használják itt kint Ausztriában.
2012. jún. 4. 21:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát itthon is használjuk, csak éppen nagyon másra.
2012. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya hasán egy hatalmas hemangióma van, nagyo csúnya. Havonta hordják pestre lézeres kezelésre, plusz különleges krémet kevernek nekik a gyógyszertárban receptre. Azt mondta, hogy valamilyen szívgyógyszert tesznek a krémbe, talán ezt??
2012. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia..

A kislányom homlokán van egy 1cm*0.5cm-es..hála az égnek nem nőtt tovább.Akkor kezelik "fagysztásos/lézeres" módszerrel ha nem áll meg a növekedése a hemangiómának.

Nekünk még bőrgyógyászatra sem kellett menni,azt mondták szépen fel fog szívódni.Igy is van,most 1 éves a lányom és kasszul ritkul a folt..

Az orvost felül senki sem bírálhatja,de én itthon nem hallottam erről a krémről erre a problémára!

Talán kérdezz rá mégegyszer,vagy konzultáljatok itthoni orvossal,hogy mit mondanak!

2012. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked...egy kis segitség!

[link]

2012. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A linkel cikk alapján nagyon kíváncsi leszek, hogy mit tapasztalsz, ha kipróbáljátok.
2012. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Áhhá, szóval krémként alkalmazzák? Ez érdekes, én csak béta blokkolóként ismertem, soha nem hallottam erről az alkalmazási területéről, ezért is voltam meglepve, hogy 2 hónapos gyermeknek nem szelektív B blokkolót akarnak adni. :)))
2012. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!