Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik rendesen a 7...

Miért nem eszik rendesen a 7 hetes babám?

Figyelt kérdés
Olyan büszke voltam rá mindenkinek mondtam hogy alig győzöm etetni. A cici már 4 hetes korától nem elég úgyhogy tápszert is kap. Olyan 150 200at eszik napközben tej+tápszer, este pedig minimum megeszi a 200at de van hogy 240et is. Milumil Ar-t kap mert bukós baba. Na a lényeg már vagy 3.napja nem nagyon kell neki a tápszer szopni meg nagyon keveset szokott ma reggel is reggel csak szopott 3 óra elteltével csak 30at szopizott és nem kellett a táp. Tegnap sem akarta reggel elfogadni a tápot de vártam egy kicsit és megette de ma akárhogyan küszködtem nem kellett. Már sírok az idegtől. Van egy 3 éves nagyon rossz evő lányom én eret is vágok magamon ha a kisfiú is ilyen rossz evő lesz.
2012. jún. 5. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy rástresszelsz az egészre.

Szerinted nem eszik eleget a baba, ettől idegesebb vagy, a tej nem fog megfelelően leereszkedni, a babánál "szopási sztrájk"-lesz, mert nem úgy jön a tej, ahogy kellene, még kevesebbet eszik, még idegesebb leszel stb. Elkezdődik az ördögi kör és nem tudsz kijönni belőle.

Előfordul, hogy a babák egy-egy szopizásnál kevesebbet esznek. Ne mérd minden egyes etetésnél, mert ettől is csak idegeskedsz.

Minden baba tudja, hogy mennyi táplálékra van szüksége már születése óta. Ha a testsúlya nem növekszik megfelelően, akkor azt kell majd kideríteni, hogy miért.

Egyébként mivel táplálod hozzá? (milyen eszközzel?)


A kislánynak pedig a bizalmát kell visszanyerni. Ne legyen mindennapi téma, hogy mikor mennyit eszik. Szépen jó hangulatba tedd le elé az ételt (egyszerre keveset és eleinte azt amit szeret), bízd rá, hogy mennyit eszik. Ha kimarad 1-2 étkezés, abba még senki nem halt bele, legközelebb jobb étvággyal fog leülni enni.

De az asztalnál ne játsszon és soha ne "apa, anya kedvéért" egyen, hanem a saját kedvéért.

Fokozatosan kell vissza szereznie a bizalmát, és szép lassan normálisan fog enni.

Csak nem szabad erőltetni.

Sok sikert! :)

2012. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és próbáld meg többször mellre tenni, ha semmi nem segít, akkor kérj tanácsot a védőnőtől. :)
2012. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! a válaszod. Azóta evett nagy nehezen. Cici abszolút nem kellett neki csak reggel. Kicseréltem egy puhábbra a cumifejet és úgy megette a tápszert. Hú de gyűlölöm az ilyen napokat.
2012. jún. 5. 13:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Újra én vagyok :)

Cumi helyett inkább kávéskanállal vagy pohárból adjad neki a tápszert, mert a cumitól előfordulhat, hogy tényleg nem fog tudni megfelelően szopni és kisebesedik a melled. Akkor pedig még egy problémával több lesz. És kitartás!!

2012. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiskanál? Már csak 30ml-ket szopik és 200at eszik cumiból, már nincs értelme hamarosan elhagyja a cicit sajna de nem tudok mit tenni mert nem ment első perctől túl jól a szoptatás nekünk.
2012. jún. 5. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!