Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babám miért dobálóz...

14 hónapos babám miért dobálózik a játékkal? Ezt abba fogja hagyni és fog rendesen is játszani?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyerek kitalál néha ilyen-olyan furcsaságot, de ez azért van, mert még nem tudják minek mi a funkciója, és kitalálnak helyette mást. Párszor rászólsz, elmondod neki mit csináljon, mit ne csináljon, és idővel úgyis megérti és rájön hogyan is kell a játékokkal játszani.

Most neki újdonság a dobálás, jó játéknak gondolja, de persze hogy le fog róla szokni.

2012. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szólj rá, mutasd meg hogy kell vele játszani...
2012. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szólj rá szerintem is, mondd el hogy így nem szabad mert eltörik...stb.
2012. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, mindenki kapta a zöld kezecskét:)
2012. ápr. 11. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért dobálózik, mert élvezi, tetszik neki, és örül hogy ezt "Ő" csinálta, ez az "Ő" műve.

El fog múlni, ezen ne aggódj! :)

2012. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálta, néha még előfordul, most 15 hónapos. Megmutattuk neki sokszor, és mondtuk, nem szabad dobálni. Sőt, egy idő után azt csináltam, hogy nem kapta vissza rögtön, amit eldobott, hanem közöltem vele, hogy "eldobtad, kész, vége, eltűnt". Persze előtte szóltam, hogy ne dobd el. Akkor ő is konstatálta, hogy "eltűnt", és szép lassan rájött, hogy ha valamit szeretne megtartani, akkor nem dobja el.:)
2012. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!