Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 15 hónaposom az...

Baj, ha 15 hónaposom az ölemben altatom el este? Ti hogy altatjátok?

Figyelt kérdés

E téren tapasztalt anyukák válaszát várom.

Volt idő, mikor el tudott aludni az ágyában, akkor is ott kellett lennem, aztán jött a foga és nagyon nyűgös éjszakáink voltak. Én is fáradt vagyok már este, ezért sokkal gyorsabb, ha cicizik, aztán elalszik az ölemben és utána beteszem az ágyába. Rossz ez így szerintetek? Nem fog majd elaludni egyedül?


2012. jún. 5. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszer biztos visszarázódik, addig tedd azt, amit jónak látsz. Ez azért jobb, mint ha magad mellett altatnád éjszaka, könnyebben vissza fog szokni.
2012. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 hónapos kora óta úgy alszik,hogy fürdés,tápszer/kakaó,megölelgetjük,megpuszilgatjuk berakjuk az ágyába,betakarom,elköszönünk tőle,kijövünk.Vagy rögtön alszik vagy 5-10 perc múlva,magában csöndben el van semmi hang sincs,az elején megnéztem mit csinál,fekszik vagy hason vagy háton mozdulatlanul csukogatja a kis szemét.

Az előtt katasztrófa volt az alvás,3 hónapos korig nem volt gond,mert volt tejem szopizott,vagy még 3-5 percig kicsit az ölemben volt,vagy rajtam feküdt és már aludt is csak be raktam még az ágyába.Viszont utána babkocsiba aludt el,vagy a hintájában vagy min 1 óra ringatásra.5 hónapos kora után már a babkocsiban sem akkor kipróbáltam sok mindent ölemben mellette feküdtem a kiságy mellett,vagy csak ültem simogattam nem jött be,csak ez a módszer jött be nappal is és éjszaka is,még fogzásnál is végig alussza az éjszakát,lefekvés előtt bekenem a kis ínyét.Most 13 hónapos.Szerintem nem rossz ahogy csinálod,majd ha nem lesz tejed akkor úgyis kicsit másképp kell csinálni,el fog majd egyedül is aludni,ne aggódj.

2012. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ölben. ő is szereti, én is szeretem, nekünk ez így tökéletesen megfelel.

soha életében még nem aludt egyedül. volt próbálkozásunk az önálló elalvásra, de egyszerűen, amikor álmosodik és nyűgös, akkor bekapja az ujját és bújni akar. ilyenkor magamhoz veszem és 5 perc múlva alszik.

2012. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szintén 15 hónapos fiam egy hónappal ezelőttig egyedül aludt el az ágyában, letettem és kijöttem, nem is volt gond. Ha viszont bementem és még ébren volt, akkor jött az ordítás és csak mellettem nyugodott meg az ágyban, majd amikor elaludt, vissza tudtam rakni.

Nos, egy hónapja volt egy nagy vihar, és az apja nem engedte, hogy egyedül hagyjam elalvásnál a szobában, mondjuk én magam is féltem rendesen, így lefeküdt a babával a mi ágyunkba és a gyerek kb. fél perc alatt édesen aludt az apukája karjaiban. Azóta csak így aludhat el este, mert az apja nem engedi át másnak ezt a kiváltságot, annyira imádnak így elaludni este. Kb. húsz perc múlva már rakhatom is a kiságyába, de addig apa karjaiban alszik :-D

2012. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bogyo110 ***** válasza:
Szintén ölben altatom 16 hós lányomat fürcsi kakaó összebujás és kb 5-10 perc múlva és alvás reggelig a saját ágyában!Én már probáltam ezt a leteszem kijövök azt alszik dolgot nálunk hosszan tartó orditás lett a vége ,majd következett az hogy ott üldögéltem a kiságy mellett mese simi de akkor se akart valahogy elaludni .ugyhogy nem szenvedtettem és igy mindketőnknek jó .
2012. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szintén 16hós lányom 10hónapja magától alszik,nem altatom.2mondat és kijövök.Ha nektek cicin kényelmes,tegyétek így.Ahogy a megérzésed súgja,úgy lesz a jó!
2012. jún. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsit örömmel olvastam, hogy nem csak szuperanyuk szupergyerekekkel vannak itt, ahol már az 1. naptól kezdve önállóan alszik el saját ágyában egy cseppség. Nálunk is az a helyzet, hogy az ölemben alszik el már nagyon rég óta, most 16 hónapos kislányom. Kb két hét volt tavaly nyáron, hogy önállóan aludt el, de ez ahogy jött, úgy múlt el. Nekem ez nem teher, nem bánom, 5 perc, és alszik, mint a bunda. Egyetlen kis fenntarstásom van: 4-5 hónap, és valószínűleg megy bölcsibe. Ott viszont nincs ölbe-altatás....de addig még sok minden változhat.
2012. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!