Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok napközben...

Hogyan altatjátok napközben és este a kb 6 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés
Eddig semmi gond nem volt az esti elalvással. Szopi után beraktam a kiságyba, halk zenét kapcsoltam be neki és szépen elaludt magának. Ez így ment 4 hetes kora óta. De egy hete nem lehet vele bírni. Berakom a kiságyba és teljesen felélénkül. Persze 10 percig bírja, utána meg ordít vagy 20 percet. Nem hadja, hogy simogassam sem. Napközben is 20 percig kell tologatni babakocsiban, mire elalszik, de közben is sír torkaszakadtából. szinte küzd az elalvás ellen. Már nem tudom mit csináljak. Ringatni csak néha szoktam, amikor már tényleg nagyon sír, mert félek hozzászokik, és már most is alig bírom, úgy fáj a hátam.
2011. aug. 22. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk most én vagyok az altató ,napközben és este is.

Mi nem erőltetjük annyira az alvást ha látjuk hogy álmos akkor, putty be az ágyba. Kis popsiringatás,hátsimi és alszik . Ha mégsem akkor kihozom és még egy fél órát tevékenykedünk. Utána mint a karikacsapás.

Régebben olvastuk (ami később fontos lehet) hogy lefekvés előtt termelődik a gyerekeben egy meg nem mondom milyen nevű vegyület és ilyenkor hamvába holt próbálkozás altatni. Szintén kis idő ,1-1,5 óra és mint akit levertek.

2011. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A délelőtti alvásnál (kb mindig ugyan abban at időben) beteszem az ágyába és otthagyom. Időnként vissza kell mennem 1-2-szer mert felkapaszkodik az ágy szélén és üldögél, ilyenkor visszafektetem. Délután és este ugyan igy. Rájöttem, hogy nem szabad sokáig húzni az alvást, (miután jelzi, hogy álmos), mert akkor nagyon felpörög és akkor sokkal nehezebben alszik el. Ritkán, de előfordul, hogy elringatom. Nagyobb gyerkőcöt is ringattam néha és nem szokta meg. 1 éves kora óta minden segitség, gond nélkül elalszik egyedül.
2011. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ebben az időben voltak godnok az alvással,mondjuk épp ekor tanult meg ülni,állni, és mászni, Ilyenkor csak a ringatás,vagy a babakocsi segített. Kb. 3 hét volt, Féltem is,hogyan fog ezután aludni, de nem szokott hozzá a ringatáshoz.
2011. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!