Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai anyukák, mennyi...

Angliai anyukák, mennyi munkaviszony után adhatjuk be a támogatások iránti kérelmünket, ha most kezd dolgozni a párom?

Figyelt kérdés
Amire jogosultak leszünk az a chlid tax,work tax,housing benefit,meg a child benefit. Ezekhez szükséges a lezárt adóév vagy azonnal megigényelhetjük? SOS!!!!

2012. jún. 6. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.A Child/Working tax credit eves jovedelmen alapszik.Housing Benefit "tulajdon" es fizetes alapu.Ha van hazatok akar M.o.-on az osszeg 0.Menjetek be a heyi onkormanyzathoz ok pontosabbat mondanak.Nem tudom pontosan a korulmenyeket.

Amit tuti kaphatsz az a Child Benefit heti 20.30.

2012. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hanyadik hetben vagy? Babat varsz vagy nagyobb gyermeked van?

hogyha babat varsz 26 het munkaviszony kell, hogy kapd a maternity-t, amit 39 hetig kapod. Ha megvan a baba, igenyelheted a child taxot, housing benefitet, child benefitet stb.

2012. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most született a pici és van egy 3 és fél éves. Nincs házunk. Akkor meg kell várnunk az első adóévet?
2012. jún. 6. 16:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, meg kell várnod. Child benefitet kapsz. Meg lehet próbálni a housing benefitet is. A többire szerintem nem vagytok jogosultak. Hogy érted, hogy csak most kezd el dolgozni a párod? Te sem dolgoztál eddig? Mióta vagytok kint?
2012. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most kapott munkát és nemsokára együtt kiköltözünk. Még Magyarországon vagyunk,csak a tervezgetés végett kérdezem.
2012. jún. 6. 17:34
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem lesz kevés jövedelme,de azt néztem,hogy így is jogosultak vagyunk... kb 1700 netto per hó. Még sosem dolgoztunk Angliában.Én meg egy darabig még biztos nem fogok tudni,hiszen 3 hetes a pici. Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 6. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mi is Angliaban elunk a parommal. De szerintem max a child benefitet fogjatok kapni. Mivel meg Mo.-on eltek, igy szerintem a tobbire nem lesztek jogosultak.
2012. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolso vagyok- rosszul fogalmaztam, nem azert nem fogjatok megkapni a tobbi tamogatast mert meg otthon eltek, hanem mert a parod meg csak most kezd majd el dolgozni

igazabol itt kint nincs semmitek, nem dolgoztatok meg, nem eltetek itt, egyszoval semmi

2012. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utána néztem és igazatok van,legkorábban a housing benefit lesz elérhető,3 hónap bankszámlamúlt után. Majd a többi április után. A child benefit van csak,de addig inkább felveszem a gyedet itthon,az sokkal több :)))
2012. jún. 7. 11:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia. Utolso voltam. Szerintem mindenkepp inkabb a gyedet otthon, mint itt azt a keveset.

Egyebkent sok sikert kivanok nektek a kikoltozeshez.

2012. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!