Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan akinek a...

Van köztetek olyan akinek a babája még 17 hónaposan sem mondott semmit?

Figyelt kérdés

Kicsit már aggódunk vagy mondjam azt, hogy türelmetlenek vagyunk... 17 hónapos lesz a kislányunk és semmi értelmeset nem mondott még. Nem utánoz, nem mondja a szavak elejét sem és az állat hangokat sem utánozza. Nagyon sok mindent megért, csinálja is.De egyszerűen nem akar beszélni... csak baba nyelven. Sem anya sem apa, baba... semmi... :( Tiszában vagyok vele, hogy minden baba másképpen fejlődik és hogy 3 éves korukra pontosan ugyanazt fogják tudni... de azért mégis azt olvasom/hallom, hogy ilyen korban már simán ennél többet "beszélnek".

Véleményetekre lennék kíváncsi! Köszönöm!



2012. jún. 6. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen az én kisfiam se mond semmit se. 1,5 évesen mondta, hogy vau vau. Most 19 hónapos, és még mindig csak ennyi.
2012. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy babanyelvben legalább beszél.
2012. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is lassan 17 hónapos, de egyetlen "szavába" sem tudok beleérteni (még a legnagyobb jóindulattal sem) semmi értelmeset. Mondja, mondja, mutogat, érdeklődik, és sok mindent megért, de semmi több.

Most épp fejlesztő pedagógia szakra járok, és pont nemrég tanultunk a beszédfejlődésről. Állítólag az a lényeg, hogy az ő kis belső nyelve már kialakult, és valamilyen szinten kommunikál. Az első értelmes szavakat nagy átlagban 1-2 éves kor között szokták kimondani, de erre 3 éves korukig is "haladékot kapnak", így ezen a téren nem olyan vészes akár egy éves csúszás sem, a mozgásfejlődésben annál inkább.

Úgyhogy én is megnyugodtam: még ráérünk :)

2012. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló cipőben járunk, az én kislányom sem igazán beszél, pedig már 18 hónapos. Állathangokat utánoz, egy-két apróbb szót mond (pá-pá, baba, papa, stb), és ennyi. Én is el vagyok keseredve, hogy ez kevés, meg többet tudnak más babák, de nem lehet sürgetni a dolgot.
2012. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!