Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sinlacot mibe és milyen...

A sinlacot mibe és milyen formában tehetem?

Figyelt kérdés

Tudom hogy bármihez lehet keverni, de engem konkrétan érdekel mennyit és hogy. A lányom a tápszert csak hidegen issza, akkor keverhetek bele? 180ml iszik akkor tegyek 5 kanál tápszert és még egy kanál sinlacot?

A gyümölcshöz ami bébiételben van a port keverem vagy a feloldott sinlacot és mennyit? (30ml és egy kanállal elég?)

A főzelékhez hogy tehetem a port vagy az előre elkavart sinlacot?

Hideg vízben feloldódik?

Önmagában is adható egy adag?

Várható, hogy a sinlacos étkezés után kitolódik a következő étkezés?

A hízás reményében vettem, lesz eredmény? Mennyi a napi ajánlás mennyisége? nem szeretnem hirtelen felhízlalni a gyereket, de jó lenne egy pici hízás, már 2 hónapja alig hízik, 9 hónapos.

Köszönöm, hogy volt türelmed elolvasni és remélem válaszolsz is.


2012. jún. 7. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én a Sinlacot soha nem kevertem tápszerbe..

Főzeléket tudsz vele sűríteni.Én úgy csináltam, hogy mondjuk megfőztem valamit (pl: krumpli répával, vagy akár egy krumplifőzelék) és amikor megfőtt és még híg volt, akkor annyi port raktam bele szép lassan, amíg megfelelő sűrűségű nem lett.

10 órai gyümihez, csak picit raktam, azt is langyos vízben feloldottam (persze sűrűre) és mondjuk banánhoz adtam.

Lehet simán is adni, úgy hogy vízben feloldod, a dobozon rajta van az arány, és így csak simán adod.Persze ha a babád megeszi, mert az enyém úgy nézett rám, mint ha az anyját szidnám!! :D De persze ebbe is keverhetsz gyümit a végén, és akkor több lesz a Sinlac pép, mint a gyümölcs.

Szerintem ha délelőtt adod neki gyümölcshöz, akkor az elég lesz.Vagy a 10 óraiba és az ebédbe is raksz egy picikét.

Nem tudom mennyi a napi adag, de nagyon egészséges, így nem hiszem, hogy túl lehet adagolni!! :)

Egyébként milyen súlyú a babád ha megkérdezhetem?Elkezdett már mozogni?Kúszás, mászás? Csak azért kérdezem, mert pl én lányom 6 hónapos koráig egy kis zsírtömeg volt, aztán mikor elkezdődött a mozgásfejlődése, szinte megállt.Fél év alatt fél kilót hízott csak, és azt mondta a doki, hogy teljesen rendben van.

2012. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hónaposan volt 7700 kg és majdnem 9 hónaposan 8100g és 4000g született, utolsó 2 hónapban alig 200g hízott és nem mászik, kúszni kúszik és sokat mozog evés közben is jár a keze lába.
2012. jún. 7. 08:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az orvos mit mond, de nekem nagyon szép súlyúnak tűnik a babád. :) Egyre többet fog mozogni, és egyre kevesebbet hízni.Én lányom 1 évesen volt alig 9 kiló, és most 17 hónaposan 10 körül van.

Ha jó az étvágya akkor nincs baj.Az a lényeg, hogy ne fogyjon..nekem legalább is ezt mondták.Szerintem kérdezd meg a gyerekorvost, hogy mit csinálj, mert nem biztos, hogy jó ha elkezded "tömni" a picit.

Nálunk mikor fogzás van, akkor szegény picim enni is alig akar..de akkor sem aggódok, mert mikor ki jön az a kis fogacska, akkor meg egy fél bölényt is megenne.Bepótol mindent.

DE!!A Sinlac tényleg egészséges, mindezektől függetlenül adjad neki nyugodtan.Ártani nem ártasz az biztos. :)

2012. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A helyzet az, hogy a gyermekem annyira keveset eszik, főzeléket pedig egyáltalán hogy nem tudom mit adjak neki, se répa, se zöldek se zöldségleves pürésítve se és darabosan sem, ezért gondoltam megpróbálom.

2012. jún. 7. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól teszed!!!Én lányom is a Sinlaccal kezdett el enni, és abba se hagyja azóta!! :) Kissé édeskés az íze, ezért szeretik a babák..és még se cukorral kell nekik ízesíteni, hogy megegyenek valamit!!
2012. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ha gyümölccsel kevered a zöldséget akkor sem eszi meg?Próbáltál már sütőtököt adni neki?Azt általában szeretik, mert édes íze van, és lehet keverni bármivel.

Kiflit adtál már a kezébe, hogy próbálja majszolgatni?Vagy babakeksz és társai.Nem baj ha még nincs foga, vagy csak alul van 2.

Ja meg mennyi folyadékot iszik?Nem lehet, hogy eltelíti a pociját?Nekem azt mondta az orvos, hogy vízen kívül ne kapjon semmit, főleg ne teát és társait mert tele vannak cukorral, és nem esznek annyit.

Nem tudom milyen ötletet írhatnék még.Én is nagyon sok mindent végig próbáltam.

Esetleg még azt kipróbálhatod (persze ha még nem tetted), hogy a főzelékbe anyatejet/tápszert teszel.

2012. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Króbáltam tápszerrel keverni a zöldséget és gyümölccsel is, a sütőtökön utálja úgy is ha én készítem és bébiételben is. Nem iszik vizen kívül semmi mást, nem adok se gyümölcslevet csak pici narancslevet 1x 2-3 hétben ha szorulása van, egyébként semmit, nem telítem el, teát egyáltalán nem adtam. Semmiből nem tud sokat enni, megunja, ma títóraira evett körte almával 100g sima joghurt 50g és egy pici kaiszibarack felét, de ezt már darabosan, mert egy idő után a kanáltól kivan. Ez az evés nagyon nagyon jó volt, heti 1-2x fordul elő ilyen kemény evés és csak akkor jön össze ha többfélét adok, egy ételből nem eszik max 100g és akkor sokan mondok. Főzelékből 50g volt eddig a maximum és ez húz nélkül. A hústól öklendezik de néha beleteszem a gyümölcsébe, mert kell.
2012. jún. 8. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!