Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, két éves gyermeketekn...

Anyukák, két éves gyermeketeknek milyen formában adjátok az ételt? Nagyobb darabokban, apró darabokban, vagy egészben és harapja, esetleg pépesítitek?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz két éves, az összes foga kint van,kivéve a rágófogait, illetve egy abból is kinőtt. Nagyobb darabokkal így még nem boldogul, csak leharapni tud egy óriás darabot,amit utána persze kiköp, rosszabb esetben öklendezik tőle,tehát apróra darabolok neki mindent. Emiatt viszont több embertől megkaptam,hogy milyen hatalmas marha vagyok, így soha nem lesz ember a gyerekemből,nem tanul meg enni. Nem értem miért, szerintem majd eszik mindent nagyobb falatokban ha már össze is tudja rágni. Amúgy meg ugyanúgy kanállal eszik önállóan, mint a többi gyerek,csak kicsit apróbb falatokban. Ti hogy vagytok ezzel?
2012. máj. 29. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy 2 évesnek már nem kell pépesíteni!Az én lányom is 2 éves.Nem mondom hogy nagy darabokat eszik de nem is mügyürit.De olyan az étel pl.rántott hús,fasírt azt van hogy csak fogja és harapja.Nagyon apróra ne darabold össze neki mert úgy tényleg soha nem fogja megszokni.És az oviba se darabolják majd neki össze.
2012. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pépesíteni nem szoktam, na jó a krumplipüré azért püré,de az más. A fasírtot ő is harapja, a rántott húst szoktam kicsi darabokra vágni,mert a nagyobbaktól öklendezik.
2012. máj. 29. 18:45
 3/10 A kérdező kommentje:
A kenyérrel hogy álltok? Lányom a héját nem eszi meg, a kifliét viszont igen. A pépesítést meg azért kérdeztem,mert a szomszéd lánya három éves lesz és pépeset kap,mert valami folytán csak 12 foga van és azok se egymás mellett.
2012. máj. 29. 18:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Össze vágom neki a rántott húst is.Tudná harapni is de akkor nem érnénk az evés végére.Ugyanis a kisasszonynak minden falat után meg kell törölni a kezét.Kicsit tisztaság mániás:)(sajnos örökölte)
2012. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kenyeret,kiflit megeszi magában.Majd a felvágottat,sajtot,zöldséget.Szigorúan egymás után.Ha szendvicsnek csinálom meg szétválogatja.
2012. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22 hónapos lesz elsején a kisfiam, de már hónapok óta mindent abban a formában kap, ahogy mi esszük. Harap, rág, nincs vele semmi gond.
2012. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért az is hatalmas baromság hogy soha nem fogja megszokni már bocs!Mennyi felnőttet ismertek aki nem tud darabosat enni?Ne aggódj ezen,az én lányom is ilyen volt,fokozatosan nagyobb falatokat kapott és megtanult enni!
2012. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ÉN fiam vasárnap lesz két éves, és ő olyan jól boldogult a darabos étellel, hogy lényegében 11-12hónapos kora óta azt eszi, amit mi. Először picibe vágtam az ételt neki, de most pl a kenyeret, sajtot már nem darabolom, de pl a rántott hust, meg amiból nehéz harapni azt igen. A virslit nagyon szereti, de azt is úgy szokta meg, hogy felkarikázom neki, bár simán tudná harapni is. Felkarikázom, és ő villával eszi.

Az evőeszközöket is nagyon jól használja, a levest is ügyesen kanalazza már, egyre kevésbé kell utána nagytakarítani!! :))

2012. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krisztivan ***** válasza:
Nálunk is ment az öklendezés a nagyobb daraboktól.Aztán egyszer a sajtot megkaparintotta(30dkg)és olyan szépen rágcsálta,harapta,rágta hogy utána már nem daraboltam neki.Az elején mindig figyeltem és szóltam,hogy kisebbet harapjon de aztán rájött,hogy mekkora adaggal boldogul a szája.20 hós és mindent harap:-))
2012. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A húst feldarabolom neki, de amúgy mindent ugyanúgy eszik, ahogy mi.
2012. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!