Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányodnak ha semmilyen...

Nittababy kérdése:

Kislányodnak ha semmilyen formában nem kéne a tej mit adnál neki sűrűn helyette?

Figyelt kérdés
már mindent kipróbáltam de nem kell neki a tejbegriz a igen de azt meg nem ehet minden nap reggel meg este!!

2012. jún. 5. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős, de az én kisebbikem (21 hónapos) sem issza meg a tejet. Ő tápszert kap, de ha nem szokik át a tejre akkor egy idő után semmit sem fog kapni (ő a tejbegrízt sem eszi meg).

Én is utáltam a tejet 1.5 éves koromtól nem ittam és azóta sem iszom, de a mai napig bennem van, hogy anyukám erőlteti és, hogy le meg kellett innom (brááá).

Szóval, ha nem issza akkor ne igya. Nem kell tápszerrel/tejjel kezdeni a napot. Nálunk is kalácsevés, pirítósózás van reggel, de az sem ritka, hogy nem esznek semmit a lányok 10-ig.

2012. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Joghurtot, sajtot, kefírt, túrót.
2012. jún. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a tejet a kalcium és d-vitamin forrás miatt adjuk a gyerkőcöknek leginkább. Ha nem kell neki a tej,szerintem ne vondd meg tőle a tejbegrízt amit szeret.naponta 1x kaphat,nem baj az. Az én lányom mondjuk nem eszi meg,kár :(

Helyettesítsd az esti v reggeli 1ik tejbegrízt mondjuk sajtos kenyérrel,túrós valamivel,abban is van kalcium. Épp ma olvastam 1 cikket hogy mivel lehetne helyettesíteni a tejet,ha megtalálom lelinkelem.

2012. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2012. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az én kislányom 15hónapos lesz holnap!!azt megköszönöm ha le linkelnéd nekem!!köszi a válaszokat!!várom a többit!!
2012. jún. 5. 14:31
 6/12 anonim ***** válasza:

A Nesquik-et probaltad mar?

Kisfiam egy honapja szokott ra,azelott tejet ivott reggel-delben-este,de egyszercsak azt mondta,hogy eleg.

Mivel O sem a tejbegrizt,sem a tejberizst,sot semmilyen tejtermeket nem eszik,igy en a kakao mellett dontottem,amit nem is bantam meg,mert nagyon bejott neki,igaz mar csak lefekves elott hajlando inni,de az is tobb,mint semmi.

2012. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lányom a joghurtokat nagyon szereti szerencsére, így minden nap kap, próbálom ezzel pótolni a tejet nála. Tejet egy kortyot nem iszik meg, sem önmagában, sem ízesítve, sem pedig akkor ha abból készül valami, pl. tejbegríz. Így ha lányod azt megeszi, akkor szerintem se vond meg tőle.

Amúgy a joghurtokon kívül a sajtok, a túró, tejszín is ott van, ezeket is adhatod neki. Tízórai sokszor kap lányom trappista sajtot, szerencsére ezt is megeszi.

A fehérje miatt pedig fontos, hogy egyen húst, tojást vagy mondjuk banánt, ami szintén jó fehérjeforrás.

2012. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Volt már egy hasonló kérdés, bár a kisfiú 4 éves. Olvasd el, többen írták, hogy a tej nem is olyan egészséges!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2012. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pont ennyi idős volt a lányom, mikor száműzte a tejet az életéből. :-)

Semmilyen formában nem itta meg. A tejbegrízt/rizst egyenesen utálta. Úgyhogy Te legalább ennyivel szerenécsebb helyzetben vagy.

Adtam neki joghurtot banánnal, sajtot, rudit.

A mi dokink szerint nem nagy baj, azt mondta, ha napi 1 rudit megeszik, már jó. (Hát, azért én kicsit furán néztem rá.)

Most 2 éves a lányom, "visszaszokott" a tejre, de még most sem viszi túlzásba. Reggel megiszik 1-1,5 dl tejeskávét, és ennyi.

Mondjuk én már ennek is örülök!

2012. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 15 hós, most kezdi megszeretni. eddig bárhogy próbáltam, nem akarta. Hidegen, langyosan, mézzel, cukorral, kakóval, maciskávéval, sehogy. Mostanában látja, hogy reggel én is tejeskávét iszok és kér belőle. Valamelyik nap pl nem kérte a reggelijét és az én tejeskávémba kenyérfalatkákat tettem és csak úgy falta.

Egyébként nagyon szereti a sajtot, joghurtot, túrót, én ezeket szoktam tej helyett. Van, hogy vacsira csak kockákra vágott trappistát eszik.

2012. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!