Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hónapos körüli babáddal...

3-4 hónapos körüli babáddal mennyire fáradtok el egy nap? Mennyit alszik napközben és mennyi foglalkozást igényel?

Figyelt kérdés
Az enyém 7-8 között kel, utána kis szeretgetés, peluscsere, szopi, majd a reggeli ébredésétől számítva kb. 3/4 óra múlva visszafektetem. Alszik még kb 10-ig. Ha felkelt még kb 1 órát elvan magában, de legalábbis a járókában csak beszélni kell hozzá esetleg, de utána ha nem játszok vele akkor sír. Ennek a játéknak nagyon intenzívnek kell lennie, mert ha nem akkor hamar elunja és sírni kezd. Megmutogatom neki a játékait, én is örülök nekik, labdákat dobálok, énekelek, táncolok. Amit napközben elő kell adnom neki azzal már cirkuszban is felléphetnék szerintem. Ez megy este 7-ig, közben 1X alszik 1 órát (nagy küzdelmek árán...) meg a babakocsiban délután ha sétálunk is elszenderedik egy 30-40 percre. Tehát kb délelőtt 10-től este 7-ig (a két alvást leszámítva) egyfolytában játszok vele, de szinte már én jobban elfáradok mint ő...
2012. jún. 7. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 6 és 7 között ébred a leányzó, kb, 1,5-2 órát van fent két szoptatás között. Ő egy ideig, kb 3/4 órát el van egyedül a játszószönyegen, ha közben lát engem, a többi időt "közös játékkal", énekléssel töltjük. kb fél-1 órát alszik utána. Délután a séta alatt viszont nagyot alszik, kb 1,5-2 órát a babakocsiban, fél5-5 körül kel, utána fürdésig (8-ig), kb 20 percet alszik, a többi időben viszont foglalkozni kell vele. 3/4 9 körül alszik el. Neki néha annyi is elég, hogy én házimunkázom, ő közben néz engem, és éneklek neki. Így foglalkozom is vele, de haladok is a munkával. Azért este 9-kor engem sem kell altatni... :)
2012. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen! Elfáradok! Nálunk a 14 hós kel először fél 7kor. Pelenkacsere, mosdás, ruha. Felkel a 3 hós. Megszoptatom! Visszateszem a kiságyba, elalszik. Adok enni a 14 hósnak. Aztán felkel a 3,5 éves. Átöltözik,mosdik. Reggeli. Felkel a pici. Átöltöztetem, pelenkacsere. Délben megiszom a reggeli kávémat:D és innentől bármi jöhet! A picit nem kell altatni. Elalszik a kiságyban. És már este van. Ja! Közáen mosás, főzés! Úgyhogy ennyi!
2012. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányom három és fél hónapos

7-kor ébred majd kajcsi és alvás és így tovább két etetés között kb fél órát van fenn a többit végig alussza, nagyon ritka amikor egy órán keresztül fel bír lenni. Este 8-kor fürcsi kaja és alszik reggelig.

2012. jún. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Anyukám mindig azt mondja, hogy addig fogok ezen csak problémázni, amíg 1 gyerekem van mert ha több lesz gondolkodni sem lesz időm ilyeneken :-)
2012. jún. 7. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! 2. vagyok. Anyukádnak igaza van. Én 1gyel majdnem megőrültem. Most meg minden megy a maga útján.
2012. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4,5 hós a fiam.

Reggel 7-8 között kel ő is, aztán peluscsere, megetetem(mi tápszeresek vagyunk:(), beteszem a járókába, ott játszik egy kávényi időt meg amíg elkészítem az ebédjét, aztán játszunk énekelek neki, bohóckodunk, peluscsere elaltatom, felkel fél 12 körül, főzeléket eszünk, ha megette újabb peluscsere alszik utána játék. Megjön a férjem "átveszi egy kicsit", gyorsan elrendezem a dolgaim(takarítás, ilyesmik), aztán sétálunk 2-3 órát, többnyire már ébren van a séták alatt, max fél órákat alszik, utána nézelődik. Ha megjövünk játszunk fürdetésik(8ig), fürdés után eszik, énekelek még egy picit és alszik 2-3ig, akkor eszik és 5-6kor kel újra.


Napközben többször alszik, de csak fél órákat, vagy még annyit sem, utána játszani kell és teljesen megértelek, mert 2 perc alatt megun mindent, viszont sok állatos, autós és egyéb ilyen könyve van, tanuljuk belőle az állatokat stb azt nagyon szereti és le lehet vele sokáig kötni, mert színes és mert érdekes. Ha énekelek ő is "énekel velem":)

2012. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt elfelejtettem, hogy mindenki elalszik este fél 10kor. Reggel fél 7ig senki nem kel fel. Úgyhogy kipihenten ébredek. Ezért nem vagyok fáradt.
2012. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát 4-5 között kelek edzeni!

A babám kb. 7 körül kel, addigra én már a férjem megreggeliztettem, inget vasaltam, útnak indítottam!

Nem sokat alszik napközben, többször fél órákat!

Szerencsére nincs kézhez szokva, így,ha takarítanom kell, viszem magammal a házban és csinálom,amit kell.

Játszani is elég sokat játszunk.

Este fél 8 körül fürdetés és kb. fél 9 körül alszik el.

Akkor vacsi apának, dumálunk stb. Kb. 10-11 körül kerülök ágyba!

Én tele vagyok energiával!

2012. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!