Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátoknál mikor, mennyi...

A babátoknál mikor, mennyi idős korban derült ki a laktóz intolerancia? (itt nem az x éves babákra vagyok kíváncsi, hanem a nagyon korán érdekel: pl. születéskor, vagy pár hós korában)

Figyelt kérdés
Valamint mi volt a tünet, hogy jöttetek rá?

2012. jún. 7. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfia volt laktóz érzékeny, kb. 3-4 hónapos korában derült ki. Vízszerű hasmenése volt, és elég csúnyán kicsapta az arcán a bőrt. Neki anyatejtől, és HA-s tápszertől jött ki (ezeket kapta vegyesen)... gasztroenterológushoz kellett vinni ahol azt mondták írnak fel direkt laktóz mentes tápszert próbának (mert a tejfehérje mentes tápszer nem segített a helyzeten), de nem hinnék hogy laktóz érzékenység lesz mert csecsemőknél ilyen nem szokott lenni (csak tejfehérje érzékenység). De barátnőm kisfiának mégis a laktóz mentes tápszertől múlt el minden baja (már egy nap után javultak a tünetei, és kb 3 nap után teljesen megszűntek). 9-10 hónapos volt amikor a doki tanácsára megint elkezdtek próbálkozni a sima tápszerrel és tejpéppel ekkor már semmi baja nem volt tőle... tehát szerencsére kinőtte, most másfél éves, elővigyázatosságból tehéntejet még nem kap.
2012. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4-5 hónapos volt, amikor véres volt a széklete, ekcémás lett a bőre. Tenyésztették a székletet, de nem volt benne semmi féle baci.Így utólag bele gondolva, már előtte is híg és naponta többszöri "fosika" is volt, ami éppen lehetne természetes is. Gasztroenterológus csak 10 hónapos korában látta, mivel előtte felesleges, hiszen tejterhelést csak 1 éves kora után lehet csinálni.Időpontot már korábban kértünk persze. Ahogy kiderült, 4-5hós korában, én semmi, de tényleg semmi olyan élelmiszert nem fogyaszthattam, amire még csak a tejszármazék leghalványabb árnyéka is rávetült. 1 éves korára így ki is nőtte, hogy közben nem találkozott tejszármazékkal, rajtam keresztül.
2012. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első: És ezt ki diagnosztizálta náluk? Anyuka abba hagyta a szoptatást? (laktóz miatt) Vagy mi lett velük? Mesélsz még??
2012. jún. 11. 17:23
 4/4 A kérdező kommentje:
2. nekünk is ilyen tüneteink vannak. Te szoptattad tovább?
2012. jún. 11. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!