Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős lehet a leírtak...

Mennyi idős lehet a leírtak alapján? Kb. mennyi idős gyerekre jellemzőek az alábbi dolgok?

Figyelt kérdés

- felismeri a járműveket (busz, autó, traktor, betonkeverő, kamion, tank, bicikli, motor, mentő...stb.) és meg is nevezi őket

- kulcsot a zárba illeszt

- ismeri az irányokat (mögötted, előtted, a másik oldalon)

- folyamatában emlékszik dolgokra, a saját szavaival el is mondja (hol volt, kivel és mit csinált)

- felismeri a saját, vagy rokonok lakóhelyét, mondjuk az utca elején, vagy egy kereszteződésnél

- személyeket egymáshoz kapcsolja (xy, vele együtt lakik z, van egy kutyájuk, c)

- tudja mi a halkan és a hangosan?


2012. jún. 7. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
2-3 éves?
2012. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2,5 és 3 éves kora között ezt mind tudta már. Van köztük olyan, mait kicsit előbb is.
2012. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2 éves, vagy picit fiatalabb,olyan 20 hónapos. de ezek a felsoroltak nem 1xre jelentkeznek ám, mert a lakóhelyeket és járműveket már hamarabb felismeri (1 év után nem sokkal), kulcsot kb. másfél évesen beteszi a zárba, de az irányok meg a személyek egymáshoz kapcsolása későbbi képesség, 2 év körüli.
2012. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
20-24 honapos kora kozt tudta ezeket a fiam, kiveve a kulcsot, az meg nem megy neki, most 27 honapos.
2012. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább 2,5 -3. Főleg ha meg is nevezi. Mert pl lányom 2 évesen kezdett jobban beszélni.
2012. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 3éves másfél éves kora óta így alakul: felismeri a járműveke, 2évesen meg is nevezi, kulcsot zárba illeszt(volt szökés is:(), felismeri a saját kapunkat- nagyszülőkét 1háznyiról, mesél, ismeri az irányokat(utasításra mutatja), 3évesen személyeket összekapcsol hellyel közzel jól, utca végéből hazatalál, nagyszülőkhöz is, be sem áll a csipogója, elég régen történt dolgokat is el tud mondani.

Halkan-hangosan kb sose fogja:D

17hónapos lányom: felismeri a járműveket busz autó motor meg is nevezi helyesen, kulcsot próbálja zárba tenni ahol feléri, ismeri az irányokat, hazatalál egy háznyiról, a többihez még nincs elég szava, tudása.

2012. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elég nehéz megmondani, mert minden gyerek máskor kezd el beszélni.

Kb. 2.5 éves korra tippelnék.

2012. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2,5-3,5 ig terjedően de gyerekfüggő.Három éves korára mindet tudta a felsoroltakból a fiam,de pl a kulcsot már másfél évesen is a zárba dugta :)
2012. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 3 évesen tudja ezeket a fiam. Főleg ezen akadt meg a szemem:

-folyamatában emlékszik dolgokra, a saját szavaival el is mondja (hol volt, kivel és mit csinált)

- felismeri a saját, vagy rokonok lakóhelyét, mondjuk az utca elején, vagy egy kereszteződésnél .

Ezt pár hónapja vettem észre nála, h mondogatja.

2012. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, mint előttem: van amelyiket hamarabb tudta, van, amelyiket később, de 3,5 éves korára minderre képes volt. Autót, traktort és teherautót már 1 éves kora után nem sokkal megkülönböztetve mondta (nyilván nem tisztán). Tehát én is olyan 3 éves gyerekre mondanám jellemzőnek, hogy ezt mind tudja.
2012. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!