Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és hogyan foglalkoztok...

Mennyit és hogyan foglalkoztok 5-6 hetes babátokkal?

Figyelt kérdés
Elértük ezt a kort, és a babám már nem akar nagyon aludni. Ti mivel kötitek le, és mennyi időre?
2012. jún. 7. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én babám pont 1 hónapos, de leírom a napunkat, hátha segít. :)


Reggel 8 körül van ébredés, utána eszünk, büfizünk - ez az az evés, ami után ő már nem szokott aludni kb. 2-2,5 órán át. Ilyenkor egy darabig büfi után még járkálok vele, ha jó idő van, kiülünk picit a teraszra, én megkávézok ill. van újszülötteknek való gerincvédős pihenőszék - na ezt rettentően szereti, ebben üldögél (ez azért jó, mert eközben elintézem a munka emaileket). Néha egy babáját szoktam neki mutogatni, ezt-azt bohóckodok vele, utána megy a kiságyba, ahol még elnézelődik picit, és alszik kb. fél-1 órát. Következő evés 11-12 között van, ezután rendszerint büfiztetés közben már el is alszik kb. háromig, háromtól pedig ismét ébren van egy jó órát-másfelet, ilyenkor ugyanez a program. Ha apuja épp nem ügyeletes, akkor kb. ekkor ér haza, csomót ökörködik vele, tornáztatja, ilyen-olyan reflexeit nézegeti :D :D /orvos, ez a mániája/.

Fél öt körül elmegyünk sétálni, ekkor szokott elaludni, és kb. hétkor ébred, akkor fürdés (amit nagyon élvez), és evés-alvás, általában hajnal háromig. Háromtól hatig megint alszik, és nyolc-kilenc között ébred, mikor hogy.


Alváskor teszek-veszek, ha fent van, akkor meg szórakoztatom, de nem folyamatosan persze, ha a kiságyban vagy pihenőszékben van, akkor azért ilyenkor is megcsinálok ezt-azt.

2012. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém ebben a korban szinte semmit sem tudott, csak nézelődni. De az nem tartott sokáig, hamar elunta és sírt sajnos. Nekem a lakásban kellett mászkálnom vele és megmutogatni hogy mi hol van. Lerakni nem nagyon lehetett. Kb 7-8 hetesen kezdte pöckölgetni, bokszolgatni a bölcsőbe kilógatott játékait. Innentől több időt is elvolt magában, de ha elfáradt sajnos nem aludt el egyből, mert elég rossz alvó volt. Kimondottan közös játékot olyan 10-11 hetesen lehetett vele elkezdeni.

2012. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ebben a korban játékokkal még nem tudtam lekötni, énekeltem, mondókáztam neki, tornáztattam minden pelankázáskor, egyszerűbb képeket mutattam neki, azt nézegette, szerette a csíkos dolgokat, mert azt mozgónak látta, így sokáig nézte. Nagyokat sétáltunk, de azalatt általában aludt. Két szoptatás között kb 1-1,5 órát volt ébren, 1,5 órát aludt.
2012. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi ekkoriban kezdtünk nagyokat sétálni vele, volt, hogy 2-3 órát sétáltunk, amelyet ő általában végigaludt, néha kicsit nézelődött. Őt is elég nehéz volt lekötni sajnos, énekelni kellett neki és mindig kézben tartani. Legjobban a séta vált be nekünk ilyen idős korban.
2012. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!