Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha választani kell a tehénteje...

Ha választani kell a tehéntejek között és az ártól független a választás, akkor melyiket adod legszívesebben a babádnak? Miért?

Figyelt kérdés

1. tartós tej (ha van kedvenc márkát is megneveztettek)

2. friss tej (itt szintúgy érdekes lehet a márka)

3. házi/kimért tej


Ha van olyan, amit viszont valami miatt nagyon kerülsz, azt is megírhatod. Szintén a kérdés: mi az oka?


2012. jún. 7. 15:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Azért számoztam be, mert sorrendet is lehet állítani. :)

Úgy a legkönnyebb átlátni

2012. jún. 7. 15:31
 2/14 anonim ***** válasza:

Tartós tejet semmiképp, akkor csakis friss. Itt bármi szóba jöhet, csak ne teszkós legyen, és csakis magyar!

De a legjobb a házi tej, bár még ezt nem próbáltam megírom őszintén.

2012. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Házi tej, vagy friss tej, azok közül is a Cserpes tej. Tartós tejet semmiképpen.
2012. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tartós tejet egyáltalán nem adok a fiamnak, szerintem tök egyértelmű, hogy miért. :)

Friss, de bolti tejet kap, 2.8-ast, a márkát nem igazán nézem, nálunk sajnos számít az ára. Minna elég olcsó itt nálunk, azt veszem általában.

Házi tej itt nem kapható, pedig azt is szívesen megkóstoltatnám vele.

2012. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tartós tej nem látott tehenet, szerintem...

Itt nálunk friss tejek közül a Dabasi a legjobb, mindig azt veszünk, ez zacskós.

Házi tejet is lehet kapni 1-2 háznál, de nagyon más az íze, mint a zacskósnak, érezni rajta a "tehénszagot", de felforralva, lehűtve ez a legjobb.

2012. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is a Dabasi zacskós friss tejet adom nekik.
2012. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1. Házi/kimért tejet

2. Mizo dobozos tejet

Tartós tejet semmiféleképpen nem. Azt állítják tejből van, mert a törvények szerint annak kell lenni (Én nem hiszem el). Elég csak megkóstolni, habár nem sok fajtából ittam, de össze se lehet hasonlítani a házi tejjel.

2012. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Múltkor láttam a dm-ben Alnatura bio tejet, ezt adnám 3.6%-at. Sajnos házi tejhez nem tudok hozzájutni.

A városi legendák és tévhitek eloszlatásara íme egy elég jó cikk: [link]

2012. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Íme a Magyar Élelmiszerkönyv tejtermékekre vonatkozó része, a tejipar bibliája, érdekes olvasmány türelmeseknek.
2012. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2012. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!