Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hét körüli babád hány...

3 hét körüli babád hány óránként szopizik?

Figyelt kérdés

Az én leányom, van hogy 1 óra után ugy keresi a cicit, mintha éhen akarna halni, de van amikor 3-4 órát meg van nélküle és alszik.

A másik pedig. Azzal ártok ha egy evés alatt 2 ciciből etetem? Nem fogy ki, nem azért váltok, csak annyira szívja hogy már fáj néha.


2012. jún. 8. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint. Amikor keresi a cicit akkor adok neki. Nekünk azt mondták,hogy még rendszeretelen és ez így van jól.

Szerintem nem ártasz neki. Nagyobbik kislányom most 2 éves és őt én is 2 ciciből etettem. Nem lett semmi baja. :)

2012. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában 1 óránként kérte a cicit a babám ennyi idősen, és 2 mellből etettem.
2012. jún. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 2 mellből etettem ilyenkor, próbáltam tartani a 3 óránkénti etetést, de ha korábban kért akkor adtam neki.
2012. jún. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kicsi korban még normális, hogy rendszertelenül akar szopizni a baba. Nekem kb. 3-4 hónapos korára állt be, hogy nagyjából minden nap ugyanakkor eszik, de persze azért nem percre pontosan. Az is lehet hogy csak szomjas, vagy megnyugtatást akar, azért akar cicizni.

Az első két hónapban ráadásul van több fejlődési ugrás is, emiatt is néha gyakrabban akarnak cicizni a babák. Tedd mindig mellre ha úgy látod éhes, de azért nem kell egész nap rajt lógnia.

A két ciciből szoptatás is jó még ebben a korban amíg meg nem edződnek a cicik. A tejtermelést is ösztönzi. Csak mindig hagyd hogy az első cicit rendesen kiszopizza, csak utána tedd át a másikra, hogy a laktatóbb hátsó tejet is megkapja a baba.

4,5 hós baba anyukája

2012. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sokszor kéri azért, hogy megnyugodjon. PL este felkel, és szopizik 1-2 percig, megnyugszik és alszik tovább. Arra is gondoltam már hogy lehet hogy szomjas, amikor nagyon meleg volt és nem voltunk itthon vittünk vizet, el is fogadta, de fél óra múlva megint sírt, úgyhogy éhes volt úgyhogy keresni kellett szopizásra alkalmas helyet :)
2012. jún. 8. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!