Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám 2 óránként...

7 hónapos babám 2 óránként szopizik. Nem túl gyakori ez?

Figyelt kérdés
Születése óta 2 óránként szopizott, s ez azóta sem változott. Tejem van elég. Kap ebédre szilárdat, főzeléket vagy gyümölcsöt, de utána még kér cicit, de ha nem mindjárt, akkor fél vagy 1 órával később. Illetve este alvás előtt pépet és szopizik. Éjjel is szopizik 2-3-szor. Különben majdnem 9 kg a kisfiunk, jól fejlődik. Szerintetek ez igy rendben van? Vagy több szilárdat kellene már kapnia? Tanácstalan vagyok!Bár tudom, minden baba más és én csak a legjobbat szeretném neki, de ha lenne pár ötlet s hozzászólás, szivesen venném!
2012. jan. 10. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon sok. engem pl. teljesen leszívna ennyivel.

ugye sokszor kínálod innivalóval is?



7 hónaposan így evett enyém:


reggeli-szopi

10órai gyümölcs

ebéd-főzelék

uzsonna-szopi vagy tejpép

vacsora-szopi, majd 1 óra múlva újra kérte és reggelig nem kérte. itatni a reggeli szopitól az uzsonnáig itattam

2012. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposan az enyémek háromszor szoptak csak, és ők éjszaka soha nem ettek, az első 2 hét kivételével. szerintem sok. nem a szilárdat hiányolom,hanem a 2 óránkéntit tartom szörnyen sűrűnek.Még aludni sem tud igazán, ha felkel szopni
2012. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket! Nekem is soknak tűnik, csak sajnos nem tudom hogy tudnék ezen változatatni. Vizet szoktam neki kinálni, de lehet még többet kellene.

Próbáltam kihúzni az időt, hogy legalább 3 óránként szopizzon, de sajnos a 2 órát is alig birja kivárni:( Nem tudom mit tegyek!!!

2012. jan. 10. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha neki így jó, akkor húzz ki még egy-két hónapot, aztán akkor többször kaphat szilárdat.
2012. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mivel 7 hónapos azért még egy étkezést ki lehetne váltani (mi ennyi idősen a 3.at váltottunk, egy étkezésre 2 hetet írnak)

szóval ha a 10óraira is adnám gyümit és az ebédre krumplis-husis főzeléket, lehet kevesebbet enne. a gyümibe tegyél kekszet, úgy táplálóbb.


de nekem mégis az a gyanúm, hogy szomjas :) a tej eleje a szomjoltó, az vizes, aztán jön a zsíros, tápláló rész. ebéd után mikor cicizik, csak rövid ideig szívja?

2012. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én azon a véleményen vagyok, hogy ha nem méred, hogy mennyiket szopik ilyenkor, akkor csak találgatunk, hogy sok vagy nem.

Lehet, hogy csak 30-40 miliket szopizik, akkor egyáltalán nem sok.

Nekem 1 éves a lányom és ő már csak reggel-este szopik, napközben szilárdat (pépeset) eszik, de ő még most is 2-2,5 óránként éhes. Egyszerre nem eszik sokat.

Én nem bánom. sokkal egészségesebb, mintha 3x jól teletömném.

2012. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy ha rövid ideig szopizik a baba, akkor csak szomjas volt. Nálunk ez úgy néz ki kb. hogy mindent vagy semmit, legalább is nekem mindig úgy tűnik, hogy jól akar lakni, nem csak szomjas. De ha ebéd után mondjuk csak kicsit szopizik, akkor hamarosan úgyis kéri megint a szopit. Próbálom összerakni logikusan, hogy működik a fiúcska, de eddig csak az jött le, hogy szopi, szopi, szopi:) Minden vélemény érdekel és valami majd lesz:)Köszi az eddigi hozzászólásokat!
2012. jan. 10. 17:15
 8/9 A kérdező kommentje:
Én különben nem mérem, hogy egyszerre mennyit szopik, lehet, hogy kellene, de valahogy úgy voltam vele eddig, hogy rábizom. Lehet, hogy egyszerre csak kevesett szopik és ezért ilyen gyakran.
2012. jan. 10. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 és fél hónapos, naponta 5-6x szopik, éjszaka alszik. Ebédre és uzsira kap kiegészítést (először szopi, aztán szilárd).Étkezést még nem váltottunk ki, én a babámra bízom és az anyatej a legfontosabb 1 éves koráig. :)

Ha téged nem zavar, szerintem nem gond, bár elég fárasztó lehet. Max próbáljátok kihúzni 3 órára- amikor sír, kínáld vízzel (enyém nem szereti:(), lehet csak szomjas.

Én sohasem mértem mennyit eszik! Havonta ellenőrizték a súlyát. Ha fejlődése megfelelő,akkor rendben van.

2012. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!