Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák praktikus...

Tapasztalt anyukák praktikus tanácsokat szeretnék kérni, ki hogy rendezte be a pelenkázókomódot, miket tartotok benne?

Figyelt kérdés
Nekem felül van egy széles 20 cm-es fiókos rész, alatta pedig kinyithatós 2 ajtóval, itt egy polcom van.

2012. jún. 9. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém olyan, hogy az egyik felén ajtós 2 polccal, a másik felén 3 fóiók van, és van egy széles nyitott polca.

A fiókokban zoknikat, sapkákat és apróbb kiegészítőket tartok, néhány kence is itt van.

Az ajtós részen pedig textil pelusok, törölközök, előkék, tartalék törlőkendők. A nyitott polcon vannak felstócolva a pelenkák, így tök jól kézre van minden pelenkázásnál.

2012. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fiókban krémek, gyógyszerek.

Alatta pelenkák, törlőkendők. (bő egy havi adagot el lehet raktározni benne) Napi adag pedig kikészítve a komód tetejére.

2012. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* esetleg a komóddal szemben rakhattok egy kis polcot, ott is lehet az aznapi adag
2012. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 fiókos ikeás szekrény, nem kifejezetten pelenkázó, hogy később is lehessen használni. Felső fiókban kenőcs, törlőkendők, pelenkák, középsőben babaruhák, alsóban tetrák, törölközők, babaplédek.
2012. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A felső fiókba én bekészítettem mindent ami kell majd az újszülött babának. Köldökápoláshoz a dolgok, steril vatta (nekem kellett a szemecskéjét is mosnom), a K-vitamin, Vigantol, popsikrém, popsitörlő, baba hajkefe, hintőpor, fürdetőkrém. A pelenkák a második fiókban voltak. A napi adag pelus+krém+törlőkendő pedig a pelenkázóra kikészítve.

De a mi komódunk egyben a fürdető is volt és a fiókok is hatalmasak voltak.

Menet közben úgyis változik majd, hogy mire van szükség. Szerintem a fiókban tarts mindig olyan dolgot, amire éppen szükség van. A polcosba pedig be lehet tárazni a pelust, popsitörlőt.

A pelenkázót mi csak kb 6 hónapig használtuk, utána már kényelmesebb volt a kanapé. :) Így a komód ma már csak dísz. Nem használatos ruhákat tartunk benne.

2012. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a kombi ágy miatt az ágy két oldalán két két polc van. Ami a fal felé esik most, ott a babakocsi mózese van elhajtva, a karfák, esővédő, peltáska, szűkítők, régi kenguru. Elől pedig a felső polcon a pelenkák vannak kikészítve, az úszópelusok, popsitörlőcsomagok, alsó polcon pedig a kicsik szennyes tartója.

Ha fiókos polcos lenne, akkor pel lap alatt lévő első rakodó hely lenne, a pelenkázós kellékek helye(kézre legyen minden), a többiben meg alsóruházat(body, kisnadrág-trikó-atléta-bugyika-zoknik-harisnyák), pizsamák, textil pelenkák.

2012. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos tanácsokat!
2012. jún. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!