Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A rota-vírust minden olyak...

Akire77 kérdése:

A rota-vírust minden olyak gyerek elkaphatja aki nics beoltva?

Figyelt kérdés
Sziasztok 7 és fél honapos a kislányom nincs beoltva rota ellen,tegnap volt az eggyik ismerösöm nállunk és azt mondta,hogy jo hülye vagyok hogy nem oltattam be a kislányt mert minden gyerek elkapja és mennyire veszélyes.Én erre annyit mondtam hogy reméllem nem fogja elkapni.A védőnő is azt mondta annak idején,hogy ha pl a párom hazajön a munkábol akkor fertőtlenitse le az arcát és a kezét mielöt bemegy a kislányhoz,és akkor talán megúszhatjuk.Másfelöl meg azt hallom hogy ha agyonsterilizálják a gyereket annál rosszab.Mi a véleményetek ezekkel a dolgokkak kapcsolatba?Válaszaitokat elöre is köszönöm.
2012. ápr. 18. 09:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk, de úgy tudom,hogy attól még elkaphatja, csak a lefolyása lesz sokkal enyhébb.

Tehát nagy a valószínűsége,hogy megússza a kórházat, mert nem szárad ki annyira!

2012. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyik gyermekem sem volt beoltva és soha nem volt rotával dolgunk. 4. babámat várom.
2012. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elkaphatja, és nem is most a kérdés, amikor pici, hanem amikor ovis lesz. De ha el is kapja nem biztos, hogy durva lefolyású lesz. Én beoltattam amúgy, de csak azért, mert itt laktak az ovis unokatesók nálunk.
2012. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A beoltottak is elkaphatják. A rota vírusnak rengeteg változata van, legalább 30. Ezekből talán 4 esetben lehet, hogy az oltástól enyhébb lefolyású lesz. Lehet, és talán.
2012. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem.A gyerekorvos mondta (nem én):csak lakatoséknak kell...
2012. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

A rota oltás a vírus alig néhány törzse ellen véd, azt sem 100 százalékban, a többi rengeteg faja ellen nem. Vagyis oltott gyerek legalább olyan eséllyel kapja el, mint az oltatlan, csak ha pont mázlija van és pont olyat kap el, ami ellen oltották, akkor enyhébb lefolyású lesz, de csak talán, és ha pont azt kapja el... amúgy pedig csak annyit érsz el vele, hogy ezzel is gyengíted a gyereked immunrendszerét. Mármint az oltással. Tudom, nálunk a gyógyszerlobbi nagyon erős, de az igazán felkészült és felelős gyerekorvosok, akik nem a gyógyszergyárak pénzéből óhajtanak meggazdagodni (mert ugye a doki részesedést kap, ha javasolja az oltást) azok határozottan ellenzik a nem kötelező védőoltások beadását.

Nekem két gyerekem van, az egyik ovis, még nem volt problémánk. Kaptunk már el hányós-hasmenős vírust, ami teljesen természetes, mindenki kap el pár ilyet az élete folyamán, de még soha nem volt belőle problémánk. Néhány napig picit jobban kellett figyelni, hogy eleget igyanak, ennyi.

2012. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk azt döntötte el,hogy az környezetünkben majdnem egyszerre lett rotás két ismerős pár gyereke. Az egyik 5 a másik két éves.

Az 5 éves nem volt beoltva, egy hetet volt kórházban, a 2 éves nem került be, megúszta otthoni antibiotikumozással!

2012. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk sem ajánlotta a gyerekorvos. Pont azért, amit már többen leírtak, rengeteg fajtája van, és csak néhány ellen véd az oltás. 6 hónapos a fiam.
2012. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 7. válaszoló, nem igazán értem: a kétéves gyerek rotaVÍRUST kapott el és antibiotikumos kezelést kapott rá???? Hát ezt meg milyen agyament orvos csinálta?

Ezek után jó kérdés, hogy tényleg rotás volt-e...

2012. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Rotára antibiotikum????? bocs de ezt nem bírom megállni, hogy ne kérdezzem meg. Melyik volt az a szerencsétlen, aki erre antibiotikumot írt fel a gyereknek??????????


Nekem 2 gyerkőcöm van, egyik sem kapott rota oltást. Ősszel a fél ovi kórházban volt calici vírus fertőzés miatt. Mi is csak azért úsztuk meg, mert épp beteg volt a lányom. Annyi féle ilyen hányós nyavalya van, ami már eleve veszéllyel jár, mert egy kisgyerek könnyen kiszárad. Nem kell ahhoz mindjárt rotát kapni hogy kórházba kerülj.

A mi orvosunk nem ajánlotta.


Még egy megjegyzés, valaki írta, hogy egy jóérzésű gyerekorvos nem ajánlja a nem kötelezőket. Azért szerintem van olyan ami hasznos, és nagyon megfontolandó a beadatása, ilyen pl a meningococcus (nálunk tavaly járvány volt a környéken, volt halál eset is), vagy a méhnyakrák kislányoknak.

2012. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!