Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg segít ezen az...

Ez tényleg segít ezen az "alvásproblémán"?

Figyelt kérdés
Babánk 6 hetes. Az utóbbi időben felvette azt a szokást, hogy van egy hosszabb alvása, amikor 2 etetés között eltelik 5-6 óra (ennyit nem alszik, jobban mondva, később alszik be). Ez általában délután van, vagy kora este. Sajnos nem éjszaka. A védőnő már korábban mondta, hogy ne hagyjunk 2 etetés között nappal 4 óránál többet. Nemrég derült ki, hogy azért, hogy éjszaka aludjon. Most keltegetjük, de nem látom, hogy eredménye lenne. Azért mert nagyon kicsi még? Tartunk attól, hogy már most rögzülnek ezek a szokások. Tévednénk? Később is formálható ez?
2012. jún. 10. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Még csak 6 hetes miért gond ha éjszaka nem alszik?Én soha nem keltegettem fel ha aludt két etetés között.Előbb utóbb ez be fog állni,nagyon fontos hogy próbáljatok napirendet kialakítani nála,tehát főleg este legyen egy rutin.Be fog állni arra amit te szoktatsz neki,de ez még odébb van.Nekem 3 gyerekem van,a legnagyobb mikor hazahoztuk már nem kelt fel este 11 és reggel 4-5 között,a legkisebb meg sokáig evett 3-4 óránként éjszaka is.Soha nem volt probléma az alvással,mindhárom alkalmazkodott idővel,és mind egyedül aludt egy idő után,minden ringatás egyéb nélkül.Persze hogy formálható,de időben fel kell ismerni azokat a dolgokat amin szeretnél változtatni,mert azért ha hagyod rögzülnek a dolgok.De ez nagyobb babáknál jellemző.Ő is egyre kevesebbet alszik majd nappal,és többet éjszaka(remélhetőleg)
2012. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!