Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen megtakarítást ajánlanát...

Milyen megtakarítást ajánlanátok 1,5 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 10. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nekem magas???Mi ez valami program?Fejtsd ki kérlek, mert ez a mondat így értelmetlen, ha csak nem egy robotról beszélsz...
2012. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
XD ja bocs...félre olvastam...már késő van..azt olvastam, hogy MAGATARTÁSt...Pff..na jó...megyek aludni!!!
2012. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:)
2012. jún. 10. 22:00
 4/9 Kerria ***** válasza:
100%

Én egy pénzügyi tanácsadót ajánlanék inkább... mert bár 1,5 évesnek könnyebb lenne megtakarítást javasolni, ám ismerni kéne a Ti helyzeteteket, anyagi háttereteket, és a megtakarítási viselkedéseteket.


Mire gondolok?

- van olyan ember aki egy helyre szereti tenni a pénzét, neki nyilván egy megtakarítás kell

- van olyan, aki szeretne egy kicsit kockáztatni, de fontos neki a biztonság is. Emiatt több kisebb termék lenne jó neki

- van olyan aki a gyermek 18-25 év közötti időszakára több lejáratot/kifizetést szeretne...


Nagyon széles a skála, emiatt ne itt kérdezd meg mit ajánlanánk, hanem inkább egy szakemberre bízd, aki alapos átbeszélés után fog Neked/Nektek ajánlatokat adni.


Nekünk mi van, ezzel talán segítek:

- LTP (ez ha valami nagy gond lenne, mi is igénybe tudjuk venni, és a házra fordítani, ha nem, akkor egy lakás alappillére lehetmajd)

- Van egy biztosítás (nem kockázatos, hanem mindig a fixre alapoz, ebből szeretnénk majd a felsőoktatását finanszírozni)

- Van egy megtakarítási biztosítás (ez kicsit kockázatosabb, de ez a leghosszabb távú, itt van esély jóval magasabb kamatokat elérni, ez lesz az életkezdéséhez a pénz)

- Ezenkívűl a családi pótlékot átutaljuk egy megtakarítási számlára, amihez szintén ha gond van hozzáférünk, de elegendő lehet ha kell egy műtét, vagy fogszabályozás, vagy valami nagyobb költségvetésű dolog.


Ja, és mielőtt valaki megkövezne, hogy milliomosok vagyunk, ki kell ábrándítanom, sajnos nem vagyunk, havi 250ezerből élünk 3man!

Szerencsére hosszú távon elég kisebb összegeket félre tenni, és nagy összeg lesz belőle :)

2012. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én egy megtakarítási számlára gondoltam,ahova mondjuk havi 10ezret befizetnék,meg valami lakástakarék kellene,csak nem tudom,hogy hova lenne jó fizetni.

Köszönöm a válaszodat

2012. jún. 10. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha havi 10 e ft-ban gondolkozol akkor ne számlára fizesd hanem köss egy megtakarítási típusú életbiztosítást(ennyi összegtől már köthető( mondjuk 18-20 éves futamidőre és mire nagykorú lesz a fiad addigra rendelkezhet vele(életkezdéshez nagyon jó)plusz még mellette van egy életbiztosítás ha netán a legrosszabb történik akkor fizet a biztosító a gyermekednek.

LLakáskasszánál tudsz kötni(sztem az első jobb)

Nekem mindkét termék van,plusz még babakötvény.


üdv:egy bankos anyuka

2012. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
uhh nemtom valami lemaradt...szóval lakástakarékot Fundamentánál vagy OTP-nél tudsz kötni de sztem az első jobb
2012. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a családipótlékot rakjuk Neki nyitott számlára havonta + a babakötvény az ugye meg van szabva évente mennyit rakhatsz rá. Így majd ha eljön az ideje ,nem lesz meghatározva mire költheti.Reméljük nem elbulizza,hanem értelmes dologra költi majd lakás,továbbtanulás...
2012. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én a TGR Zrt. gyermektaníttatási és gyermekmegtakarítási programjait ajánlom!
2012. júl. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!