Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki sírni hagyással szoktatta le babáját az éjjeli kelésekről/szoptatásokról?

Figyelt kérdés
Leírná hogy pontosan hogyan csinálta, hány hónapos volt a baba, mennyit és hány napig sírt éjjel a szoktatás alatt és ő (mármint az anya/apa) közben mit csinált?Most ne azok írjanak akik azon a véleményen vannak, hogy ne hagyd sírni, miért hagyod sírni...stb.
2012. jún. 12. 08:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%
Ne hagyd sírni!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%

nem hagytam sose sírni és még is 15 hónaposan olyan szépen megtanult aludni éjjel hogy csoda pedig azelőtt 3-4 óránkét sírt

legyél vele az a dolgod! ne hagyd sírni mert ha sir azt jelzi valamilyen igénye nincs kielégítve. ettöl nem lesz elkényeztetett

2012. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés kedves válaszolók, de azért köszönöm
2012. jún. 12. 08:57
 4/27 oooopti ***** válasza:
94%

próbáltam egy rövid ideig, de csak hergelte magát. fokozatosan szokott le róla magától.

nem tudok mást írni, szerintem ez a módszer nem működik.

2012. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Én sem leszek hasznos válasszal,sajnálom.

Okkal sírnak a babák,éhesek szomjasak,simogatásra vágynak,társaságra.Gondolom már nagyon fárasztó,hogy éjjel nem tudsz pihenni,de egyszer elmúlik ez is .Kitartást.

2012. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Adilari ***** válasza:
57%
Én az esti alatatásnál hagytam picit mert nenéméknél aludt egy-két alkalommal és ők ringatták én meg 3 gyerek melett nem fogom minden este ringatni azért hogy elaludjon!2 napig pityergett kicsit aztán magától elaludt!Azóta lerakom és egyből elalszik!14 hónapos!
2012. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

7 hónapos volt a második babám, amikor 20 percenként ébredt éjjel, de legritkábban is óránként. Halálosan kimerült voltam, megpróbálkoztunk az "Aludj jól gyermekem" módszerrel, igaz én úgy csináltam, hogy felvettem, kézben megnyugtattam és úgy tettem vissza.

Nem sikerült. Kicsi lakásban is laktunk, nagy lányom is felébredt, apa sem bírta, és őszintén szólva én sem, idegekkel. 20 hónaposan elválasztottam, egy hétre rá már aludt ébredés nélkül. És azóta is, hacsak nincs valami rendkívüli. (3 lesz augusztusban)

2012. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%

Ez reális hogy hogy hagytad sírni! Tehát ha úgy nézzük akkor én is sírni hagyom, mert adok neki mindig cicit amikor sír! De ettől még ugyan úgy szeretem, és felveszem és adok neki puszit és ő a szemem fénye... Tehát amikor éhes akkor persze adok neki enni, de nem az van mint sokan csinálják és mondják (akár itt is) hogy ha sír adjál neki cicit, mert megnyugszik...mert biztos éhes...mert blblablabla...szóval ez szerintem nem megoldás mindenre! Ha éjjel midig cicit adnék neki ahányszor sír hányásig etetném! Na erre a sok "okos" anyuka mint mondana? Tudom tudom ..adjál neki még egy kis cicit :D na jó hogy a kérdésre válaszoljak!


Én azt csináltam hogy először is este olyan fél 10 kor ettünk utoljára, aztán elaludtunk ölben, utána betettem a kiságyába, és rá egy fél órára nagyjából már sírt. Akkor kicsit hagytam nyűglődni, nagyjából egy negyed órát, ha hasfájás volt - azt onnan tudtam hogy vágta a fejeket, és erölködött - akkor felvettem és simiztem a pociját (plusz később adtunk neki Infacolt és az segített ) és úgy eltudott aludni, de ha nyűgös volt akkor oda húztam hozzá a fotelt és a nem vettem ki a kiságyból hanem benne elkezdtem ringatni, és beszélni hozzá. Segített...azóta nyugodtan alszunk. :)

2012. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%
előzö vagyok...az adok neki -ből le maradt a 'nem' szó bocsi :)
2012. jún. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
Mit értesz sírni hagyás alatt? sokan már azt is annak tartják, ha nem kapod ki ahogy megnyekken. A leszoktatást én először úgy kezdtem, hogy a szilárd étel bevezetése után emeltük a napi adagokat, hogy biztosan ne azért keljen, mert éhes. Nálunk ez úgy működött, hogyha éhes volt, akkor teljesen random időpontokban kelt (ezt onnan tudom, hogy az elején még kapott enni, és ezt figyeltem meg.), ha csak megszokásból, akkor óramű pontosan. Ezt kb 3 hétig figyeltük, közben voltak átaludt éjszakák, és olyan is, hogy többször keltünk. Mikor már nem azért kelt, mert éhes (egyébként ha már rendesen eszik szilárd ételt, akkor már nem az evés miatt kel.),akkor már nem vettem ki, megkínáltam vízzel, hasra fordítottam (simogattam a hátát míg megnyugodott, és visszaaludt. Volt, hogy sírt, de most ne fél órás üvöltést képzel el! Olyat nem csináltam, hogy rázártam az ajtót és hagytam üvölteni, de nem is engedtem. Maga a leszoktatás talán két hétig tartott, persze ebbe nem tartozik bele az előtte való rákészülés. Az első napokban rosszabb volt, nehezebb volt megnyugtatni, de pár nap után látványosan jobb lett. Most a nagy 2 éves, egyedül alszik 8 hónapos kora óta megbízhatóan nyugodtan. A picit most szoktatom, ő is 8 hónapos. Nálunk ez így vált be, de nem egyformák a gyerekek.
2012. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!