Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ekkora baj, hogy a 12...

Tényleg ekkora baj, hogy a 12 és fél hónapos babám még nem "szalad"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Apósom ma kiselőadást tartott, hogy hogyan lehet, hogy az egy éves fiam még nem jár önállóan( remekül mászik, mindenhol feláll, bútorok mellett lépked, járássegítőt tologatja) És különben is a lánya 3 gyereke ennyi idősen már szaladt, a fia(férjem) is egyedül ment, úgyhogy a mozgásfejlődésben biztosan rám ütött a gyerek... Nagyon rosszul esett, amiket mondott. Úgy megsajnáltam a fiamat, hogy így "lenézi", amiért ő még nem megy önállóan. Olyan érzésem volt, mintha az én hibám is lenne, hogy még nem tud egyedül járni.
2012. jún. 12. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyerek nem tud ekkor még egyedül járni. Ismerős kisgyerek közül pl. egyik sem tudott. Egyik 14 hónaposan indult el önállóan, másik 13. De ez egyértelmű, hogy minden baba máshogy fejlődik, aki ezt nem tudja, arról csodálom, hogy valaha nevelt gyereket..
2012. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 alaszka ***** válasza:
100%
Enyém 1 hét múlva lesz 1 éves. Feláll bútorok mellett, és ott tesz néhány lépést, de nem többet. Mászni mászik ezerrel. Én is megkapom mindig hogy ez meg az a gyerek már szalad, megy ilyenek, de engem nem érdekel. A nagylányom is 15 hónaposan kezdett el segítség nélkül menni. Ne foglalkozz ezzel, mondd el apósodnak hogy a babák neme egyformán fejlődnek, és ez semmilyen kihatással nincs a későbbi életükre. 2-3 éves lesz, és s kutya sem fogja megkérdezni, mikor indult el...akkor majd más lesz a téma. :)
2012. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj ha nem jár még egyedül..Különben meg ha már butorok mellett meg járássegitővel közlekedik tuti hogy nincs semmi baja..lehet Őmeg hamarabb fogja kimondani az első szavait mint a másik 3 unoka..Ne törödj Vele,nem a Te hibád, ez az Ő tudatlansága!
2012. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek véleményével (még ha az apósod is) nem érdemes foglalkozni. Az én fiam 15 hónapos és a napokban tette meg az első önálló lépéseit. Amikor anyukám megszólalt, hogy a bátyám és én már 10 hónaposan megtanultunk járni és 15 hónaposan már vígan szaladtunk, azt válaszoltam, hogy nyugi Mami, fog még eleget járni az életben. Mit számít az az egy-két hónap? Azóta nem piszkál.
2012. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj! Minden baba más és nincs ő elkésve semmivel. Nagyon nem szép amit az apósod mondott, de próbáld meg elengedni a füled mellett. Nincs semmi baja a kisfiadnak hidd el. :)
2012. jún. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszaitokat:)
2012. jún. 12. 12:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is még csak ugyenezeket csinálja,és????Időben van,majd elindul,minek sűrgessem?
2012. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nincs a fiaddal,tudod vannak akik szerint az én 10hónapos lányomnak is már szaladni kellene,mert (álítólag)az övék már szaladt annyi idősen.
2012. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az öregeknek ez a mániája, hogy mindent korán csináljanak a babák. Egyébként a kis idegrendszerének nagyon jót tesz, hogy sokat mászik, ma már megállapÍtották, hogy az ugyanolyan káros lehet, ha korán kezd el járni.
2012. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 és fél hónapos. 9 hónapos kora óta mászik, azóta profi szinten űzi, tolatni is nagyon jól tud mászva :D. Egyébként dettó uaz mint a fiad: bútor mellett lépked, járássegítőt tologatja, egy kezét fogva szoktam néha vezetni (ritkán, mert azt mondják nem jó, bár nem értem hogy mi a különbség a járássegítő és a kézenfogva vezetés között.) Remélem a nyaralásunkra, ami júli vége megtanul járni :D
2012. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!