Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ekkora baj, hogy a 12...

Tényleg ekkora baj, hogy a 12 és fél hónapos babám még nem "szalad"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Apósom ma kiselőadást tartott, hogy hogyan lehet, hogy az egy éves fiam még nem jár önállóan( remekül mászik, mindenhol feláll, bútorok mellett lépked, járássegítőt tologatja) És különben is a lánya 3 gyereke ennyi idősen már szaladt, a fia(férjem) is egyedül ment, úgyhogy a mozgásfejlődésben biztosan rám ütött a gyerek... Nagyon rosszul esett, amiket mondott. Úgy megsajnáltam a fiamat, hogy így "lenézi", amiért ő még nem megy önállóan. Olyan érzésem volt, mintha az én hibám is lenne, hogy még nem tud egyedül járni.
2012. jún. 12. 12:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amikor még pici volt az első babám, jártunk Dévényre, és gyakran beszélgettünk ilyesmikről közben a gyógytornásszal. Azt mondta, hogy tankönyv szerint a gyerekek átlagosan 13 hónaposan kezdenek el járni, de ez már kitolódott. A tapasztalat azt mutatja, hogy a mai gyerekek átlag 15 hónaposan kezdenek el járni. Nos, nekem az első a tankönyv szerint indult el, de a második tutira kivárja minimum a 15 hónapot. Hiába mászik meg lépeget kapaszkodva gond nélkül, semmi hajlandóságot nem mutat önálló járásra. De nem baj, kivárjuk. :) (Most 13 hónapos, amúgy.)
2012. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Három hónap múlva azon fogsz aggódni, hogy a szomszéd kisfiú már öt szóval többet mond , mint a te gyereked. Ne foglalkozz vele, hogy más mit mond:) Három évesen érik utol egymást, ne aggodalmaskodj! Élvezd a gyerekedet:)
2012. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Teljesen igazad van, ahelyett, hogy ilyeneken agyalok, inkább minden egyes másodpercet élvezek, mert olyan gyorsan megnő... Imádom, ahogy négykézláb odavágtat hozzám, hogy az ölembe másszon:-)
2012. jún. 14. 22:23
 14/16 anonim ***** válasza:
Enyém 14 hósan tette meg első önálló lépéseit. Most 19 nemrég kezdett biztosan futni. Apósodat simán kiosztottam volna! Nagyanyám ugyanilyen, mert ő már " 8 hónaposan ráültette a fiát a kisvécére", az én fiam miért nem szobatiszta. Kb ilyen. Őt is kiosztom!
2012. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz másokkal, nem mindenki ugyanakkor tesz dolgokat. :) Nekünk kb. egy évesen kezdett el menni a leányzó, de ő pl. ahogy a védőnő mondaná filigrán, mert nem egy nagydarab, picinek is született. Engem pl. ezzel kergetnek az őrületbe, hogy miért pici? Semmi közük hozzá, hiszen amúgy kis tökéletes, ahogy a tiéd is.

Após nálunk is volt érdekes, amikor 9 hónapos korában megkérdezte, hogy normális-e hogy még nincs foga... Most erre mit mondjon az ember, hogy majd kihúzzuk neki fogóval? :D 14 hónapos lesz és még mindig két foga van csak, majd lesz még. ^^

2012. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
azt nem akarja,hogy már mondja a szorzótáblát? szerintem ez a problémakör mindenkinek ismerős,valamiért tuti beszólnak...
2012. jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!