Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondolsz hogy tudná...

Mit gondolsz hogy tudná megoldani a párod, ha 3-4napra magára hagynád a gyerkőccel/gyerkőcökkel és a háztartással?

Figyelt kérdés

Mostanában láttam egy pár részt a Mamit akarom! című műsorból (azthiszem a spektrumon megy, de nem vagyok benne biztos). A lényege az, hogy olyan apukákat hagynak magukra a párjuk, akik azt hiszik hogy a gyereknevelés és a háztartás ellátása milyen egyszerű dolog és azt gondolják hogy az anyuka egész napja milyen egyszerű és csöppet sem megerőltető. Szóval anyuka beköltözik egy szállodába hogy kényeztesse magát 3-4napig. Ezidő alatt apukának kell megoldania egyedül mindent. Három kikötés van: nincs telefonos segítség, nincs gyorséttermi kaja és nincs tv nézés. Ja és anyuka néha küld egy-két sms-t néhány instrukcióval hogy még jobban megnehezítse a dolgát... néha nagyon vicces...

Ahogy elnézem a részeket sokszor rádöbbennek az apukák hogy nem is olyan egyszerű ezt megoldani.

A te párod hogyan oldaná ezt meg?


2012. jún. 12. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Belehalna. :-))) Neki a telefonos segítség nem is lenne opció, ő rögtön a nagyszülőkért ugrana. :-))
2012. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy napokig hogy bírná, biztos felnőne a feladathoz. Viszont én néha kiveszek egy szabadnapot, ilyenkor ő van a lányokkal. Más dolga nincs, csak a gyerekeket ellátni, de mire hazaérek néha kilógnak az idegei.:)
2012. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

én nemrég filoztam el rajat és be fogom tartani

szombaton hazamegyek és majd vasárnap jövök viszsa este .. vagy pénteken hazamegyek és csak vasárnap jövök vissza a családomhoz. megcsinálom : egy oka van


azt hiszi a férjem olyan marja könnyü mindent elintézni+ gyerekkel lenni+háztartást vezetni+fözni+mosni meg fogja tanulni

lányom 22 hós :):)

2012. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nagyon aranyos kérdés:) én is kiváncsi lennék apára. 4 hós, 15 hós, 3,5 éves gyermek anyukája vagyok, és bizony nekem is vannak nehezebb napok!
2012. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk ez most élesben ment.

A harmadik babával túlhordás miatt be kellett feküdnöm a kórházba.

8 napot voltam bent összesen, ez idő alatt a férjem intézte a két gyereket. (4,5 és 2,5 évesek)

Hétköznap oviban-bölcsiben voltak, de a reggelt/délutánt estét/éjszakát ő vitte. És profin! Pedig közben ment dolgozni és ott is helyt állt, sőt, még hozzám is berohant látogatóba.

Azt hozzá kell tenni, hogy nem volt "kezdő", mert mindig is vállalt részt a gyerekekkel, de ez azért kimerítette.

Annyit mondott, hogy azért van egy csomó minden, amit megcsinálok, de nem olyan látványos.Meg hogy nem gondolt rá, hogy vásárolni, meg mosni is kell, a száraz ruhát elpakolni...

Mondjuk ő mindig is értékelte az én "munkámat", így ebből nem volt feszültség eddig sem, csak most volt egy kis "szerepcsere".

Amúgy mi gondolkodunk azon, hogy ha a pici egy éves lesz, a férjem megy GYEDre egy évre, de még meglátjuk. :o)

2012. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na igen, szerintem azzal nincs is gond, ha egy fél napra otthon hagyod apucival a kicsit a szépen kitakarított, rendezett lakásban, főtt kajával és a kicsinek elkészített étellel. Na de mi van olyankor amikor mindent neki kell megoldania egyedül? Főzés, mosás, takarítás, suliba/oviba vinni a gyerekeket, bevásárlás, esetleg gyerekzsúr szervezése(ilyen is szokott lenni benne extra feladatként) na és persze a nagy kedvenc a vasalás :)

Az én férjem is belehalna szerintem :)

2012. jún. 12. 15:27
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
:) Egyik nap úgy alakult, h nem tudtam a gyerkőcökkel foglalkozni, mert főztem, és pakoltam egy szekrényt. 2 óra múlva gőzölgő fejjel jött be a férjem, h mikor leszek már kész, mert állandóan nyüzsög a nagyobb, és ő ezt már nem bírja....:))) 2 óra!! :))
2012. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik gyermekemmel, szinte az egész várandósság alatt fekvésre voltam ítélve. Ezen kívül több mint egy hónapot töltöttem kórházban. Szóval apának föl volt dobva a labda. Nagyon szépen kordában tartotta a csipet csapatot. Rendesen elmentek suliba, oviba, sőt amikor megbetegedtek is tudta mit tegyen. Szóval nagyon ügyes az én párom. Igazán jól boldogult. Igaz egyébként is be kell segítenie, mert semmilyen segítségünk nincs így neki is vállalnia kell itthon is néhány dolgot.
2012. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Párom megoldaná, mert most is nagyon segítőkész, és bármit megcsinál, fel is találja magát. De az biztos, hogy nagyon kimerítené őt, fáradt lenne és alig várná, hogy hazaérjek.
2012. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 krisztivan ***** válasza:
100%
Párom sem esne kétségbe.Igazából most sem mindig a házimunka az első nálam.Tudja,hogy vannak nehezebb és könnyebb napok.Sokszor besegít:-))
2012. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!