Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetest miben lehet hordozni?...

6 hetest miben lehet hordozni? Ki lehet valahol próbálni?

Figyelt kérdés
Szeretném hordozni a babám, de úgy láttam, a sima kendő macerás, tanfolyamra kell menni, hogy megtanuljam. Van esetleg hely, ahol ki lehet próbálni a különböző hordozókat és esetleg kölcsönözni?

2012. jún. 12. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy: www.hordozo.hu
2012. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így jobb:


[link]

2012. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia, liliputi boltokban készséggel állnak a rendelkezésedre akkor is, ha nem veszed meg végül!
2012. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Kengurut probaltad mar? Nekunk bevalt.Nem olyan draga,mint a kendők,és tanfolyam sem kell hozzá:) Mindharom gyermekem kenguruztam ,szerettek nagyon
2012. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
[link] peldaul
2012. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Jesszus, ez az utolsó mi a franc? A gyerek kezét nem is tudja benne mozgatni. :O


Egyébként a mamami.hu -n találsz klubokat városok és kerületek szerint, illetve rengeteg hordozási tanácsadó van fenn. Ők nagyon szívesen segítenek illetve sok mindent ki tudsz próbálni.

2012. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi is kenguruzunk. Mindjárt jönnek majd huhogni, hogy a gyereknek minden baja lesz a kengurutól, de én több orvosnál is érdeklődtem erről, ha nem arra akarod használni, hogy egész nap rajtad legyen, csak mondjuk sétához, akkor semmi gond a kenguruval.

Kényelmes a babának és neked is, nem kell kötözgetni, egyszerű és biztonságos.

Vannak olyanok, amiket újszülött kortól lehet használni, befele és kifele is lehet benne hordozni a babát. Praktikus dolog szerintem.

2012. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legjobb a hordozókendő ekkora babának. Egy kis gyakorlás után könnyen meg lehet kötni, igazából nem nagy macera. Van szövött és rugalmas kendő is. A szövött kendő azért jobb talán, mert születéstől kezdve végig tudod használni, a rugalmas kendőt viszont csak kb. 7-8 kilóig (vagyis amíg elől hordozol), viszont a rugalmas kendő kötése egyszerűbb amiatt, hogy előre kell felkötni, és a babát csak utána kell beletenni.

Vagy ha nagyon idegenkedsz a kendőtől, akkor helyette karikás kendő, viszont ezzel az a baj, hogy mivel félvállas hordozó, csak rövid ideig tudsz vele hordozni, és váltogatni kell az oldalakat.

Ha pedig még nem annyira "sürgős" a hordozóeszköz, akkor 3-4 hónapos kortól mehet a mei tai.


Utolsó válaszoló!

"Mindjárt jönnek majd huhogni, hogy a gyereknek minden baja lesz a kengurutól, de én több orvosnál is érdeklődtem erről, ha nem arra akarod használni, hogy egész nap rajtad legyen, csak mondjuk sétához, akkor semmi gond a kenguruval."

Én is érdeklődtem több ortopéd orvosnál is, mind azt mondta, hogy ha van rá lehetőségem, soha, pár percre se tegyem kenguruba a babát. Egyikük határozottan közölte, hogy ez az egyik leghaszontalanabb, ártalmasabb találmány (a bébikomp mellett).

De egyébként én ezt annyira nem értem... Oké, tegyük fel, hogy rövid hordozáskor nem árt, de ha órákat van benne a baba (mert pl. az enyém naponta órákig hordozva volt, mert igényelte), akkor lehet belőle gond. Akkor miért kockáztatna az ember? Miért nem olyan hordozóeszközt választ, amiben a hosszú hordozás sem árt?


"Kényelmes a babának és neked is, nem kell kötözgetni, egyszerű és biztonságos."

Még az első gyerekkel volt egy BB kengurum, és baromi kényelmetlen volt, 20 perc után azt hittem, leszakad a derekam. Ha valaki nem akar egyáltalán kötözgetni, annak van karikás kendő, később (5-6 hós korban) pedig csatos hordozó. Ezeket is egyszerű használni (mint ahogy a kendő is).

2012. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!