Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doktori ösztöndíj mellett...

Doktori ösztöndíj mellett kaphatok GYED-et és/vagy GYES-t?

Figyelt kérdés
Babát várok és jelenleg Phd képzésben veszek részt ösztöndíjjal, ami egy viszonylag szép összeg. Nem szeretnék passziválni, hogy ne essek el ettől, de nem tudom, hogy hogy jönnék ki jobban anyagilag. Bejárás szempontjából nem túl megterhelő a képzés, de azért jár kötelezettségekkel. Lehet azt újszülött kisbaba mellett ezt vállalni? még nem dolgoztam amúgy.

2012. jún. 12. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Járhatna mellette a gyed, de mivel nem vagy rá jogosult, így azt nem fogod kapni.

A gyest elméletileg nem zárja ki az ösztöndíj, de még nem néztem utána, hogy valóban így van-e, a törvény csak a kereső tevékenységet tiltja, az ösztöndíjat nem. Majd rákeresek, és visszaírok.

2012. jún. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Én most itthon vagyok a 7 hónapos kisfiammal, és GYED-et kapok. 1,5 éves lesz amikor vissza megyek PhD képzésre, ekkor a GYED-ről le kell mondanom, de a GYES az jár az ösztöndíj mellett. Az első évet én nem tudtam volna megcsinálni úgy, hogy még a suliba is menni kell, nekem elég sokat kell bemenni laborban kutatnom és nincs segítségem. De ez attól is függ, hogy milyen szakon doktorálsz, ha otthon is meg tudod csinálni a dolgaid nagy részét akkor megoldható. Viszont egy fél évet akkor is kihagynék. Nem tudom mikorra várod a babát, de ha mondjuk a szeptember után, akkor a következő félévet még megcsinálnám, viszont februárban már nem iratkoznék be, és akkor következő év szeptemberig csak a babával kéne foglalkoznod:)Viszont az előttem szóló jól írja ha eddig nem dolgoztál, akkor csak GYES jár neked.
2012. jún. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni a GYED-ről azért kell lemondanom, mert bölcsibe adom.
2012. jún. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Két példa:


Nálunk a férjem PhD hallgató (orvosként, hátha te is esetleg ilyen irányban). Ketten vannak PhD-sként az adott klinikán, külföldről kapott ösztöndíjjal, az egyikőjük lány, ő is bejárt végig baba mellett. Gyedet kap, mert ők osztályon is dolgoznak, tehát van munkaviszonya.


Én is PhDzok, pszichológus vagyok, Gyest kapok csak, mert még abszolút nem dolgoztam. Én tudom csinálni a baba mellett, igaz az egyetemtől 1 percre lakunk, van kire bízni arra a heti 3-4 órára, és humánképzés lévén itthonról is tudok dolgozni.


Tehát ha még nem dolgoztál, szerintem nem jár GYED, csak GYES. GYESt viszont akkor is kaphatsz, ha nem passziválsz.

2012. jún. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, gondoltam, hogy a GYED-et nem fogom kapni, de az jó hír legalább, hogy GYES-t igen (az amúgy akkor az elejétől jár, vagy mikortól?). Én BTK-n doktorizom, ami inkább itthon ülős munka. Ebben a félévben összesen kb. 8x kellett bemennem, de olyat is meg lehet beszélni, hogy tömbösítve legyen félévente 3 alkalom. Dec. vége, jan. elejére várom a babát, úgyhogy úgy tervezem egyelőre, hogy az őszi félévet csinálom rendesen, a tavaszi kérdéses még. Vagy passziválok, de akkor elesek az ösztöndíjtól (ami elég jól jönne, mert a párom sem keres valami kiemelkedően jól), vagy megbeszélem a tanárral, hogy ha lehet, inkább a félév második felében legyenek tömbösített órák, amikor már rá tudom bízni pár órára a babát pl. Anyukámra.
2012. jún. 13. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, szerintem így meg tudod oldani, ha csak ennyit kell bemenned, és a GYES onnantól jár ahogy megszületett a baba:)szép babavárást:)
2012. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. jún. 13. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!