Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkoraként lehet már nyugodta...

Mekkoraként lehet már nyugodtan kivinni a kicsit télen egy sétára?

Figyelt kérdés

Tudom most még nyár van/jön.

A tél első felére várjuk a babánk születését. Azt tudom, hogy ha kimegyünk, akkor rétegesen kell felöltöztetni (hozzám képest + 1 réteg). Azt viszont nem tudom, hogy a nagy hideg miatt mekkora az amikor már nyugodtan ki lehet vinni egy kisebb sétára, hisz a levegőzés kell még az ilyen piciknek is.


2012. jún. 13. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 hónaposan már nyugodtan viheted. Jól fel legyen öltöztetve, betakarva. :) Én 2 pléddel takartam be télen, igaz, hogy alig látszódott ki a kocsiból, de nem is fázott meg soha. :)
2012. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kislányom decemberi. 3 hetesen vittük ki először. Első nap 10 perc, másnap 20 perc, fokozatosan egyre tovább maradtunk kint. -5 fokig nyugodtan ki lehet majd vinni. De a védőnő majd úgyis ad tanácsot.
2012. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
HA nincs még rettentő hideg (tél eleje), akkor sztem 2 hetesen már mehet. Esetleg először erkélyre, ha van.
2012. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lányom február végén született, 28-án mentünk haza, március 3-án kivittem a teraszra, meg onnantól minden nap. Fokozatosan egyre több időre, március 15-én már több, mint másfél órát sétáltunk. (Mondjuk akkor kimondottan enyhe idő volt már.)

Nekem a doki is és a védőnő is azt mondta, menjünk, nem kell félteni a gyereket a levegőtől.

2012. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kerria ***** válasza:

December elsején született kislányom, 10.én már sétáltam vele kinn 10 percet a védőnő/dokinő javaslatára.


Hozzá tartozik, hogy elég enyhe idő volt, napos,és 5-10 fok körül volt a napi hőmérséklet.


Nekem azt mondták, hogy -5 fok alatt már ne vigyem ki, így is tettünk, illetve a nagy orkán erejű szélben sem vittem ki.

2012. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam januári. Először 4 hetesen vittük az ablakba levegőzni, jól felöltöztetve. Harmadnap ment a teraszra 5-10 percre, és kb 6 hetes lehetett, amikor már kint hagytam nyugodtan aludni babakocsiban.
2012. jún. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 14. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!