Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyermek mellet nyugodta...

1 éves gyermek mellet nyugodtan ebédet főzni?

Figyelt kérdés
ha valaki képes erre, elmesélné, hogy csinálja? úgy érzem, én vagyok a legügyefogyottabb anya a Földön
2012. febr. 11. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kb. ha olyan kaja van, amit 10 perc odadobni a tűzhelyre. Pl. spenót. Vagy olyan, amire csak néha rá kell nézni, mint ma: csülkös krumpli leves.

Egyébként folyamatosan a fenekemben van. Adok neki konyhai dolgokat, azokkal úgy lefoglalja magát egy ideig, aztán megint jön és nyúz.

2012. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Nekünk se sikerül. De már én már terhesen se bírtam, mert nyár végén szültem és mindenem bevizesedett az utolsó 3 hónapra. Előtte sem voltam egy mesterszakács de akkor sokat jártunk el étterembe. De kinek volt kedve terhesen? újszülöttel meg fekvő babával meg lehetetlenség volt. Így maradt a rendelés azóta is. Elmenni nem nagyon megyünk mert még viselkedni igazán nem tud. Kiskorában pedig nagyon ölbejövős volt és lerakni nem lehetett...Rábízni meg nem akarom senkire, mert épp ugyan annyira rossz nekem nélküle mint neki nélkülem. Szóval nem vagy egyedül.
2012. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 éves ikreim vannak,de nem csinálok belőle gondot, addig a babakarámban vannak. Ha egy babám lenne, akkor lehet elég lenne a járóka.Nem tudom, de nekem ez a karám nagyon bejött. Ha vmit meg kell csinálnom, ott vannak.
2012. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyévesen nálunk még futott a járóka.

De a főzést igyekeztem alvás időre tenni, vagy esti fürdetés alatt (amit nálunk apa csinál), hogy napközben csak melegíteni kelljen.

AMikor egy picit nagyobbak lettek (olyan 1,5 évesek), onnantól mellettem "főztek" ők is. Igaz lányaim vannak, tehát valahogy alapból "érdeklődők".

Kaptak kis lábost (igazit, nem játékot) és bele karikázott sárgarépát, rendes fakanalat, és egy konyhai szék volt a "tűzhelyük". Műanyag sószóróba töltöttem len vagy szezámmagot, az volt a fűszer, hihetetlenül cukin "főztek" mellettem.

De van szobahintánk is, ott is elvoltak. Sok lehetőség van, a lakás kialakításától is függ, én ezért szeretem az amerikai konyhát.

De ha elfér egy magasított szék, akkor arra felültetheted, látja hogy mit csinálsz, szeretik "csak nézni" is.

Minden függ a gyerek temperamentumától és érdeklődésétől is.

Elő a fantáziát és hajrá! :o)

2,5 gyerekes anyuka

2012. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tepsibe össze vágok krumplit, hagymát, szalonna kolbász paprika paradicsom, alufóliával lefedem, és magától megsül, 10 perc meló! De csirkecombot ha bepácolsz azt is ugyan így burgonyával le lehet sütni. Lányom imádja.Spagetti, spenótos tészta. Pörkölt szarvacskával, Rizseshús, levesek, ezek mondd olyan kaják, hogy 10 perc oda rakni, utánna csak néha meg kell kavarni. Főzelékek, sült virslivel kolbásszal. Rakd be a kiságyba sok játékkal, vagy az etetőszékbe míg fel teszed főni az ebédet. A reggelit és a vacsorát hogy készítés el?
2012. febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. na igen, nálunk nincs járóka, soha nem is volt. Amíg el nem indult, tök jól eljátszott magában a szőnyegen is a lánykám. De azóta folyamatosan jön utánam.

Így tényleg az működik csak, hogy kap ő is kislábost, fakanalat, pezsgőtablettás dobozt, műanyag sütemény szaggatót, mikor mit. Ezekkel azért leköti magát.

2012. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Néha nekem is nehéz, amikor a forró sütő mellett rohangál, de eddig még mindig sikerült, nem csak a legegyszerűbb kajákkal. Türelem, ötletesség...

Amikor nagyon nem tudok rá is figyelni, pl a sült husit kivenni, meglocsolni, arra a 2 percre elvan az etetőszékében is. Egyébként meg elvan azokkal a konyhai eszközökkel, amiket megkapott játszani. Ja és épp a terhesség végén is járok emellett. Amikor megfájdul a derekam a 2 kölök egyszerre cipelgetésétől, azokra a napokra tartogatom a könnyen-gyorsan összedobható kajákat.

Persze hozzátartozik, hogy ha akarnám, se férne bele, hogy rendeljünk, vagy elmenjünk vhová enni, úgyhogy muszáj megoldani. Viszont így bele is lehet jönni, mint ha kifejlődött volna egy harmadik szem a tarkómon, amivel látom mit csinál ha épp odébb megy a gyerkőc :))).

2012. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

2 féleképpen főzök.

első variáció, mikor alszik. ha közben felébredne akkor kiveszem az ágyból, azt csinál amit akar, már bababiztos a lakás :D

konyhában van szekrénykéje amit pakolhat :)

2012. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is irták már páran,gyors kajákat kell késziteni,ami hamar megvan.Én is úgy csináltam annak idején,sőt a mai napig is két gyerek mellett- hétvégenként főzők csak-gyorsan elkészithető kajákat csinálok.Ma pl. bolognai spagetti lesz.Amikor kicsik voltak az enyémek én a főzés idejére be szoktam tenni őket a kiságyba,ott elvoltak,akkor szoktam főzni általában,amikor a délelőtti alvásukat töltötték.Vannak praktikák tényleg,lefoglalni a babót különféle dolgokkal,játékokkal.

Komolyan mondom,nekem ma már hogy nagyobbak-a nagy 4 éves múlt,kicsi 3 lesz a jövő héten-nehezebb a főzés,mert sok figyelmet igényelnek,egy nap 100-szor összevesznek,meg jönnek-mennek a lakásban,nem tehetem őket már kiságyba sem, kicsi korukban ott legalább elvoltak.Nálam meg most azért is elsődleges szempont,hogy gyorsan összedobható kaja legyen,mert már visszamentem dolgozni és ilyenkor hétvégén meg a főzés mellett más házimunka is vár rám.

2012. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Alszik még délelőtt?

Én akkor főzök. 10-kor tízóraizik, utána jóllakva eljátszik még egyedül, addig előkészítem az ebédet (krumpli pucolás, hasonlók). Utána még együtt játszunk kicsit, aztán alszik egyet. Addig én megfőzök.

2012. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!