Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem áll még? 1 éves...

Miért nem áll még? 1 éves lesz a hónapban, de nem áll, se nem megy, alig lépeget.

Figyelt kérdés
Butorok mellett már természetesen feláll, és ott lépeget, de mindenki megbotránkozik amikor mondom, hogy ő még nem jár, sőt nem is áll. Ilyenkor mindig azt hallom, hogy bezzeg a kortársai már mennek, nincs valami baja, miért nem áll egyedül stb stb? Ma elszakadt a cérna, és amikor az egyik anyuka rá szólt a fiamra,amikor az ő egyidős fia sétálgatott az utcán, hogy :Nézd! így kéne neked is csinálnod, te kis ügyetlen. Hát akkor majdnem leütöttem a fenébe...miért kéne? Kellene?? Ma már tényleg analfabéta, hártányos, vagy nyomi az a gyerek aki 1 éves korára nem megy???
2012. jún. 13. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj hagyd már!


Lányom 16 hónapos, 1 hete jár!!! De felállni magától a földről még nem tud csak kapaszkodva! Ismerőseim vele egykorú babái már 10 hónapos koruktól mentek, de legkésőbb 1 évesen már mindegyik szaladt. Én nem foglalkoztam a dologgal, sőt, jobb ha tudod, hogy minél később tanul meg járni (nyilván ennek is van egy kerete max 18 hónapos korig már el kell indulnia) annál fejlettebb lesz az ideg- és izomrendszere! Olvass utána, minél később jár és minél többet mászik, annál jobb!


Ja és azok a kislányok akik már jó fél évvel korábban megtanultak járni az én lányomnál, most kb. egy szinten vannak az én kislányommal, sőt ügyetlenebbek. Lányom igaz, hogy 16 hónaposan kezdett el járni egyedül, de ügyességben veri a többit. Míg a többi kislány 3x fenékre huppan, ő egyszer sem... Na akkor mi értelem ennek az egésznek? Ez nem lóverseny! Ne foglalkozz vele! Ha pedig megjegyzéseket tesznek, akkor meg se halld. Komolyan.


Van még bőven ideje a kisfiadnak elindulni, ne stresszelj, ne pánikolj mert ezt a picur is megérzi

2012. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 9 hósan kezdett bútorokba kapaszkodva járni, de csak 16 hósan indult el egyedül. Mi is kaptuk a megjegyzéseket, de minden szakember megnyugtatott, sőt üdvösnek mondta, ha sokáig négykézlábal. Egyébként szép is lett a tartása :) na meg amint elindult, 2-3 hét alatt eljutott egész a futásig és szinte sosem esett. Így a derékfájdítós kézenfogva kísérgetést is megspórolta nekünk :)

Először egyébként majd azt veszed észre, hogy ha belefeledkezik a játékba, néha elengedi a kapaszkodót, mert mindkét keze kell :) és szépen összeadódnak majd ezek a sikerélmények. Ill. a legtöbb babánál a hamarosi indulás jele, ha egyedül feláll guggolásból - de ez sem szentírás. Hivatalosan meg 18 hós koráig kell elsajátítania a járást (ha eddig normál ütemben fejlődött), van tehát időtök még bőven.

Türelem, és ne hagyd magad felhúzni, meg ne is erőltesd, mert az árthat!

2012. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

NYUGI! Ezek az emberek illetlenül viselkednek, és még tájékozatlanok is. Teljesen eltérő korban halad a mozgásfejlődés a babáknál, van aki verbálisan, vagy kognitívan lesz fejlettebb a társainál, van, aki mozgásban. Ezt minden szakkönyv írja, hogy sose hagyd hasonlítgatni a gyerekedet másokkal. A babádat, ha nyugtalan vagy, mutasd meg gyógytornásznak, és ha gond van, akkor úgyis szólnak. Kis torna, és máris beindul, aminek be kell. De ha látta már szakember és semmi gond, ereszd el a füled mellett. Illetve nem is, az ilyen beszólásokat szerintem a magad védelmében finoman reagáld vissza: Nem ügyetlen ő, kérlek ne mondj ilyet, mert ez nem igaz, ő más területen fogja lekőrözni a társait, és ha eljön az idő, fog ő is mozogni. Nem illik ilyet mondani.

Ilyesmit mondj. Határozottan, de nem bunkón. Amúgy eléggé felháborított, hogy ilyen mondatot hogy mondhat valaki nő, anya létére. No comment.

2012. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi lányok:-)

Ma megint ugyanez volt...:Jajhááát miért nem szaladsz már Te is?? Én meg finoman visszaválaszoltam: Nem szalad, sőt nem is megy, ellenben egyedül eszik, bármire kérem megcsinálja, odahozza, tapsol, puszit küld, hangokat utánoz, kimondja, hogy hinta, bármilyen nehézsége akad egy játékkal azt megfejti, kitalálja hogyan működik, nem adja fel, nagyon kitartó 40-50 percet játszik tök egyedül!..stb.stb És a Te gyereked miket csinál már azon kivül, hogy sétál? -Hátőőő tapsol.

Ha a Te azt mondod az én gyerekemre hogy ügyetlen,mert még nem jár, akkor a Te gyereked meg egyszerűen buta, mert még nem csinálja azt amit az enyém már réges rég!

Na volt ott olyan néma csönd...

Na de most találkoztam egy új anyukával 9 nap van a gyerekeink között és az övé sem jár :-)

Én nem sürgetem, dehogy is...még csak nem is "járatom" max 4-5 lépést ha úgy alakul, de inkább nem..sőt nem is nagyon zavar, hisz mindent jól csinál, tényleg nagyon okos, csak amikor az ember nap mint nap hallgatja, a kárálást akkor idővel beadja a kulcsot. Hát én ma beadtam. Megijedtem, elbizonytalanodtam. Ennyi.

2012. jún. 13. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alaszka ***** válasza:
Enyém 18-án lesz 1 éves, bútoroknál feláll, kapaszkodva lépeget kicsit, visszahuppan ülésbe, és ezerrel mászik. Ennyi. Ne foglalkozz másokkal, amúgy tőlem is lépten-nyomon ezt kérdezik, de engem nem érdekel.
2012. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Huu nagyon bicskanyitogató az az anyuka! Viszont nagyon jól visszaszóltál!! Jó voltál :) A kislányom is 1 éves. 7hónapos korától feláll minden mellett és hamar elkezdett lépegetni. Viszont még most sem indult el egyedül. HA fogom a kezét, akkor szépen megy, de gyáva szerintem. Egyszerűbb és biztonságosabb mindenhova mászni :) A múlthéten voltunk 1 éves státuszon és a doktornő mondta, hogy ne aggódjak, mert másfél éves korukig kell elindulniuk. Addig még van fél év. Biztosan elindulnak a babáink. :)
2012. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az egyébként, tényleg bicskanyitogató...és ráadásul utcabeli, ha akarom sem tudom elkerülni. Sajnos csak neki van fia, a többieknek lányuk van, de már így is inkább a lányosokkal sétálok mint vele. Na mindegy.
2012. jún. 14. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!