Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a terhesség...

Szerintetek a terhesség alatti stressz/idegeskedés/szorongás közrejátszik abban hogy sírósabb-hisztisebb lesz a baba?

Figyelt kérdés
Akinek sírós, nehéz eset a babája/gyereke sokat idegeskedett a terhessége alatt?
2012. jún. 14. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálam pont az ellenkezője mondható el. Rengeteg baj, idegesség, stressz ért, míg vártam a fiamat. Ő pedig a megtestesült nyugalom, nagyon ritkán és keveset sír, rengeteget mosolyog és "dumál" a kis babanyelvén.


Amikor a nagyobb bébit vártam, semmi gáz nem volt, minden tökéletes volt, mégis ő egy örök nyughatatlan természet, nyűgös, akaratos, már pár napos korától.

2012. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én nagyon nyugodt voltam terhesség alatt, a babám nyugodt, vidám baba. nagyon ritkán sír. Volt olyan alkalom, amikor a munkahelyemen nagyon sok munka volt aznap, és amikor este mentem UH-ra, a baba annyit mocorgtt hogy képtelen volt az orvos megmérni, mert nem állt meg egy pillantra sem Aztnapha 100 szor nem mentem fel-le lépcsőn, akkor egyszer sem. Mindent megéreznek :)
2012. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet szerintem bizonyossággal megmondani.Nekem is nagyon nyugodt kiegyensúlyozott a lánykám,pedig volt idegeskedés ,stressz.Az viszont érzi a baba te hogy érzed magad.Ha feszült vagy azt megérzi és azért sírosabb ,nyugtalanabb.Mint ahogy azt is megérzi hogy nyugodt vagy,mosolygos:)
2012. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Én nagyon ideges voltam a második lányommal és születésétől kezdve olyan ő is.
2012. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok,rengeteget stresszeltem,idegeskedtem,a lányom meg maga a megtestesült nyugalom éa kiegyensúlyozottság :)
2012. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló! Én is hasonló cipőben járok, nagyon ideges voltam sajnos végig a terhességem alatt és félek, hogy emiatt lett ilyen nyugtalan a lányom. A Te lányod most mennyi idős? Aki hasonló cipőben jár még kérem írja meg mik a tapasztalatai, hogyan alakultak később a dolgok. Remélem emiatt nem lesznek később magatartásproblémák, de legalábbis helyrehozhatatlan problémák. Az enyém még picike de nagyon sírós és ha nem sír akkor is nyugtalan, játék közben is, az ölemben is.
2012. jún. 14. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném...

Hopp szia utolsó pánikbeteg társ!!:-)

Én olyan embertelen módon féltem a szüléstől, hogy gyereket sem akartam sokáig..aztán mégis, de senkinek nem kivánom azt a 9 hónapnyi idegeskedést. Viccen kivül.

A gyermekem pedig olyan nyugodt, hogy hozzá képest az ülő budha egy kapkodó idegbeteg.

Szóval tuti nincs hozzá köze.

G e n e t i k a. Ennek van hozzá köze :-)

Ha egy kismama amúgy is idegbeteg, idegesebb, akkor lehet, hogy a gyerek is olyan lesz, mert ezt örökli.

2012. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én terhességem maga volt a megtestesült nyugalom, babám is végig nyugis volt a pocakban - de születése óta kis örökmozgó típus, első pár hónapban nagyon sírós is volt, a csecsemős nővérek szerint nyughatatlan volt.


Most 14 hónapos, nagyon szépen alszik éjszaka, nappal is vidám és kiegyensúlyozott, de az örökmozgása megmaradt!:) Nem az a típusú kisfiú, aki leül a játékkupac közepére és elmolyolgat magában, neki mindig menni-rámolni-intézkedni kell.:)


De én is változtam: már nem idegesítem magam dolgokon, ha "hisztizik", akkor csak mosolygok, magamhoz ölelem és elmondom neki kedvesen, hogy most milyen butaságot csinál éppen, már rég kész lehetnénk a pelus-cserével, de én így szeretem őt, ahogy van. Nem mondom, hogy rögtön lenyugszik, de igaz, hogy hamar átragad a babákra Anya hangulata.

2012. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk még életünkben nem jött össze, annyi rossz, mint a terhességem alatt.

Többet sírtam, mint nevettem!

Olyan kiegyensúlyozott, nyugodt babám van,hogy néha el sem hiszem!:)

2012. jún. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!