Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás. Komoly...

15 hónapos oltás. Komoly mellékhatások?

Figyelt kérdés
Lassan itt az idő, hogy kisfiam megkapja az oltást, de amiket olvasni és hallani lehet róla, mellékhatásairól az valami rettenet. Van olyan akinek komoly mellékhatásai lettek? Légyszíves írjatok tapasztalatokat, talán akkor jobban rá tudok "hangolódni"...
2012. jún. 14. 14:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A kislányom 9 napja kapta meg. Az oltás után 3 napra lázas lett, pici orrfolyással. Ez 1 napig tartott. A védőnő szerint ez nem az oltás miatt volt, mert az erre a hétre várható. Nem is volt baja 2 napig, aztán most hétfőtől nagyon beteg szegény, ennyire még sosem. Ha be is volt dugulva az orra, sosem köhögött, na hát most 4 napja köhög, de nagyon. A hasa is ment. Így diétázni is kellett. És mára megint lázas lett, ez már az oltás miatt. Nála közrejátszott viszont, hogy 4 hónap után kijött a 9. foga, az egyik kisőrlő. Szerintem inkább ez viselte meg, emiatt is le van gyengülve az immunrendszere. Rengeteg mindent tömtem most szegénybe pár nap alatt (Cebion, Vitacolan, Calcimusc, Smecta, Stodal). Kezd kifele menni belőle, de még biztos hosszas lesz, mert annyira még nincsen jól.
2012. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Vannak olyan megelőző lehetőségek, amelyek segítik az immunrendszert, az oltások lehetséges mellékhatásainak elkerülése végett, amelyeket az oltás előtt és után is érdemes alkalmazni. . Mi sajnos csak utólag alkalmazzuk őket, pedig a mi esetünkben kifejezetten kívánatos lett volna a megelőzés. De az eredmények így sem maradnak el.

elérhetőségem: hapamada@yahoo.es

2012. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is rákészültem a sok szörnyűségre. :)

Ne izgulj előre, mert fölösleges!

Nálunk semmi gond nem volt, még csak hőemelkedés sem.

Talán a kiütés..., de lehet, hogy az is csak a melegtől volt, mert pont akkor volt kánikula.

2012. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]


Azért azt se felejtsük el a mellékhatások mellett, hogy elég komoly betegségek megelőzésére szolgál.


Az én két gyerekemnek semmi baja sem lett tőle, még csak láz sem.

2012. jún. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nálunk sem az oltás napján, sem az azt követő 1-2 héten nem volt semmilyen tünete.
2017. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!