Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltás. Komoly...

15 hónapos oltás. Komoly mellékhatások?

Figyelt kérdés
Lassan itt az idő, hogy kisfiam megkapja az oltást, de amiket olvasni és hallani lehet róla, mellékhatásairól az valami rettenet. Van olyan akinek komoly mellékhatásai lettek? Légyszíves írjatok tapasztalatokat, talán akkor jobban rá tudok "hangolódni"...
2012. jún. 14. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A fiamnak semmi baja nem lett, azonkívül, hogy kb két kétre rá megdagadtak a nyirokcsomói a nyakán. Ez tartott 1-2 napig, s kész. Ő nem lett lázas, sem pöttyös, és semmilyen más tünetet nem produkált.
2012. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
off: milyen mellékhatásai lehetnek?!
2012. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Egyik oltás sem viselte meg a lányom, csak ez. De nem volt olyan durva, hogy maradandó baja lett volna belőle. Kicsit beteges lett az oltás után 7-8 naptól kezdve és kb. 1 hónapig vissza-visszaesett a betegségekbe. A doki nekünk azt mondta, hogy azért lehet, mert egy kicsit legyengíti a gyerekeket ez az oltás.

Mondjuk az is számít, hogy lányom januárban, a vírusos időszak kellős közepén kapta az oltást (akkor épp nem volt beteg), de utána...

Viszont ennyi, túl vagyunk rajta, nem maradt vissza semmiben.


Ha aggódsz vegyetek C vitamin és oltás után add neki bátran vagy 1-2 hétig nagyobb adagokban, és van olyan homeós szer, amit oltás utáni kivezetőnek hívnak (MMR nozóda). Szerintem próbáljátok ki, veszíteni nem veszítesz vele.

2012. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2012. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is nagyon tartottam ettől az oltástól, de hála Istennek semmi, de semmi problémát nem okozott! Pedig a kisfiam koraszülött is volt, elvileg megviselhette volna. Annyi, hogy oltás után 2-3 hétig kicsit higgadtabb, bágyadtabb volt, nem annyira eleven, mint egyébként. Férjem mondta is, hogy havonta kellene beadatni, mert lett egy nyugis babánk. :)))) Azóta persze visszatért a rosszcsont énje, most készülünk a 18 hónapos szurira.
2012. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is hallottam róla rosszakat, de semmi különös nem volt. Lányom kb. 2 hét után pöttyös lett kicsit, ez 1-2 nap alatt el is múlt, és utána meg is fázott, de hogy ez az oltás miatt lett volna nem tudom.
2012. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy egyetemi csoporttársam teljesen megsüketült a jobb fülére az egyik oltás miatt kiskorában. Rajta kívül még nem hallottam/találkoztam olyannal, akinek bármi baja lett volna egy oltástól a lázat leszámítva. Szerintem azért ritka, aki maradandóan károsul egy oltástól.
2012. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem az ikreim 2 hete kapták meg. Az egyiküknek semmi baja nem volt tőle, de ő pl. betegség esetén sem egy nagyon lázas típus. A másikuk igen, könnyen belázasodik és jelen esetben is az oltás után 8 napra magas láza lett, amit azért simán lehetett csillapítani. 2 napig tartott, addig kapott nurofent vagy panadolt. Ennyi, reméljük már túl vagyunk rajta.
2012. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

lányomnak nagyon durva mellékhatásai voltak. egy hónap kellet míg igazán rendbejött. ennek már 7 hónapja és az az oltás totálisan lerombolta az immunrendszerét. addig mégcsak lázas sem volt, azóta állandóan beteg, most járunk további kivizsgálásokra emiatt. a dokink azt mondta sajnos ritkán van ilyen hogy lerombolódik az immunrendszer mint ahogyan ritkán van az is hogy annyira komolyak legyenek a mellékhatások mint ami nála volt. én eddig két anyukával beszéltem csak akik szintén ugyanígy jártak. hetekig tartó betegség majd később állandó betegségekl az oltás után.


egyébként még az oltás előtt ő is kapta a Cebion cseppet, mellé a béres cseppel, de hiába.


ezeket én írtam ki anno:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. a cebiont születésétől kezdve kapja mert koraszülött és vérszegény volt, a béres cseppet oltás előtt egy hónappal kezdtük el és kb. egy hónapja annak hogy nem adom tovább neki.
2012. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!