Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónap múlva szülök, a...

Pár hónap múlva szülök, a párommal nem vagyunk összeházasodva, igaz az hogy sok pénzt kell fizetni azért, hogy a nevére vegye a kicsit?

Figyelt kérdés
úgy hallottam,hogy ez a legújabb,hogy fizetni kell ezért is! valaki járatos a témában? mi a menete? köszi

2012. jún. 14. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi sem vagyunk házasok, egy fillérbe sem kerül! Menjetek be az illetékes önkormányzathoz, és kb 20 perc alatt megcsinálják az apasági nyilatkozatot. Nekem előtte ki kellett kérnem igazolást a családi állapotomról (ujjabb sorbanállás :-(
2012. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy kell!!!!Apasági nyilatkozatot kell kitöltenie a helyi polgármesteri hivatalban és ENNYI!!!!Ez 0Ft!!
2012. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Lányom 2 éves múlt, akkor még nem voltunk házasok, egy fillérbe sem került az apasági nyilatkozat.

Azóta változott volna...hmmm, nem tudom.

2012. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Én decemberben szültem.Engem is ezzel ijesztgettek, hogy 100 000 ft. Amúgy ingyen van nyugi.Pár papírt kell aláírni.:)
2012. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell :) teljesen ingyenes,és nem is egy bonyolult dolog.
2012. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi teljesen ingyenes. Pár papír kell csak hozzá. Egy orvosi igazolás, a kiskönyved, és mindkettőtök személyije és lakcímkártyája. Nekünk nem kellett a családi állapotomról papír. Kb. 15 perc volt, utána kellett várni pár napot ameddig iktatták és telefonáltak, hogy mikor mehetünk érte.
2012. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Egészen pontosan 0 forintba került.
2012. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell érte fizetni csak apasági nyilatkozatott kell készíteni. Ehez kell egy igazolás az orvosodtól, hogy mennyi idős terhes vagy mikor fogant a baba és mind a ketten el kell mennetek. A terhes kis könyv nem elég külön igazolás kell. Legalábbis nekünk igen itt fönt Pesten 2010-ben.

Talán akkor kellene fizetni ha nincs ez a nyilatkozat, mert ennek hiányában automatikusan a te nevedet kapná meg a pici.

2012. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia!


26-án született meg a kisfiunk, tehát friss adatok vannak. :) Valóban kell a terhesgondozást ellátó orvosodtól egy igazolás a fogantatás vélt és a szülés várható időpontjáról. Ezzel bementünk a népesség-nyilvántartóba, ahol kellett kérjünk egy papírt hogy nem voltam ez idő alatt kapcsolatban, házasságban. Ezzel a 2 papírral mentünk be a gyámügyi hivatalba ahol pároddal kell megjelenj, kaptok pár papírt amit alá kell írjatok közösen és kész is vagytok. Nekünk ez Budapesten semmibe sem került úgy 2 hónappal ezelőtt.

2012. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dehogy kell!!!! Ingyenes. Januárban szültem, novemberben csináltattuk meg a papírt hozzá. Kellett az orvostól egy igazolás, amin rajta volt a szülés ideje, fogantatás dátuma, + érvényes személyi igazolvány, lakcímkártya.
2012. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!