Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam hamarosan, a honap...

Kisfiam hamarosan, a honap vegen 6 honapos lesz, ti hogyan kezdtetek a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
Tudnatok esetleg egy olyan oldalt ajanlani ahol lepesrol lepesre levan irva ki mit ad reggel, delben, este es hogyan adagolta az etelt? Vagy olyant ahol pontos receptek vannak? Hoanprol honapra? Elore is koszi
2012. jún. 11. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A babám kb. 3 hete kezdte a más kaját.Az almával kezdtük.Első nap csak 1-2 kanálka almalé.2.nap 3-4 kanál pépesített alma...és így tovább ahogy emeltem az adagot egy hét után már megeszik egy egész almát ami kb.150 gr.Lehet hozzá keverni egy kis anyatejet vagy tápszert ha nagyon idegenkedik tőle. Jött a krumpli.Megfőztem szitán áttörtem és fokozatosan emelve az adagot szintén megevett egy nagy krumplit.Vigyázz mert fujtós mindenképpen hígítani kell tejjel,táppal vagy ha az almát szereti már akkorra akkor azzal is lehet de felváltva is adhatod neki.Egy alma egy krumpli. Ha ismeri a rizspépet azzal lehet sűríteni a gyümölcsöket ha akarod.Most már a baracknál tartunk amit krumplival sűrítek jelenleg.

Vigyázz hogy nagyobb darabok ne kerüljenek a kajába mert a torkán akad. Én sokat olvasgattam az itteni válaszokat és kértem mintát a milumil.hu-ról.Ott találsz információt is.

2012. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amit leirtal ez a delelotti etele?
2012. jún. 11. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi először almalével utána reszelt almával. Utána jött a barack (akkor üveges volt, mert télen kezdtük).
2012. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, mi délután uzsonnára csináltuk. Aztán áttettük ebédre :)
2012. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazabol en egy konkretabb dologra gondoltam, mondjuk egy tablazatra , hogy mikor es mit lehet adni a gyereknek, persze receptekkel.De koszi a tippeket
2012. jún. 12. 10:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak táblázatok a neten. Szerintem AZ EGÉSZSÉGES CSECSEMŐ ÉS KISGYERMEK TÁPLÁLÁSA címszó alatt lehet keresgélni.
2012. jún. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Receptek is vannak a neten, de nem nagyon értek hozzá. De lehet keresgélni (google). Esetleg lehet variálni:

- alma+barack

- alma+banán

- krumpli+sárgarépa

- krumpli+brokkoli (esetleg mindhármat)később lehet hozzá csirkehusit, meg csirkemájat is turmixolni.

Amikor a hozzátáplálás kezdődik, mindig 1 szopást lehet hozzátáplálni, ahogy múlnak a hónapok. Először az ebéd, utána a reggeli, utána az uzsonnaidőt. Bár van, aki más sorrendben csinálja. A lényeg a fokozatosság: először a gyümölcs (alma, barack, banán, körte) leve, majd ha ízlik neki akkor a gyümölcshús. Aztán lehet a zöldségekkel próbálkozni.

Fontos, hogy a babának meg kell szoknia az ízeket. Ez nem megy könnyen. Mindig csak egy valami újdonságot adj neki. Ha nem ízlik neki, akkor egy hétig ne próbálkozz vele, de utána ismét próbáld meg! Ne erőltess semmit! Így meg fogja tanulni, hogy az étkezés öröm és nem kényszer.

2012. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Igen délelőtt adom neki mert ha gond lenne akkor ne az éjszakának menjünk neki hanem már esetleg délután megmutatkozik ha valami bántja.Én úgy tudom hogy 8 hónaposig 4 tej alapú kaja kell nekik és egy "rendes".
2012. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Innen letölthetsz egy babaszakácskönyvet:

[link]


Elég részletesen leírnak mindent.


Sok sikert!

2012. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!