Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lányom 2 hete nem...

9 hónapos lányom 2 hete nem alszik, bele fogok őrülni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok anyukának még egy éjjelt nem aludt a gyereke amióta megvan, de az enyém igen, és most pedig fél óránként ébren van, pedig mindent ugyanúgy csinálok. Min változtassak?
2012. jún. 15. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:
fogzás??? szopizik még?hozzátáplálással hogy álltok?
2012. jún. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Este jól lakik? Nincs meleg a szobájában? Nem szomjas? Kap elég teát?
2012. jún. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

6 foga van, nem bújik egy sem. Tápszeres és csak az első 2 hónapban evett éjjel, aztán elhagyta magától. Vizet iszik, teát nem, éjjel kínálom, néha elfogadja, de nem mindig és nem alszik vissza magától, csak ha kiveszem a kiságyból és ringatom néhány percig. Borzalmas sírásba kezd éjjel és tapasztaltam, hogy jobb ha gyorsan kiveszem, mert hamarabb visszaalszik. Ha hagyom hátha visszaalszik, vagy esetleg csak símogatom akkor jól felturbózza magát és teljesen felébred, miután annyira nehezen alszik vissza, hogy beletelik egy óra is. Az éjjel már a 6. ébredésnél megetettem és evett 140ml tejet.

Már sokmindent eszik ami zöldség, gyümölcs, tejpép de nagyon keveset és este a 150ml tápszerébe kap pici sinlacot is. Eszik már kenyeret is de keveset és többnyire sok gyümölcsöt de ezt csak 5ig, később tejpép, zöldség és tápszer.

Nincs melegebb a szobában, mint volt 2 hete amikor kánikula volt és nem öltözöm túl sem, mert nincs megizzadva. Egyszerüen felriadd és egyből ordít, zokog, mintha megijedne, vagy fogalmam sincs mi van vele :(((( de már nincs erőm mozogni sem annyira fáradt vagyok, éjelente minimum 8x altatom vissza és mire befekszem és elhelyezkedem ismét sír. De ami a fontos, hogy nem látom hogy gondja lenne, nem éhes, nem pisis, nem kakis, nem szomjas, nem beteg, legalábbis nem látom rajta. Mostanában nem evett semmi újat, amitől gond lehet. 2 napja adok székletlazítót, mert szorulása volt, akkor arra fogtam hogy nem alszik, de már megoldódott aznap. Mit szóltok?

2012. jún. 15. 07:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, olyan 9 hónapos korától kb. 1,5 hónapig rengeteget kelt az addig jól alvó babám. Nem tudtam mi lehetett, fogzás, szeparációs szorongás is volt akkor. Aztán kijött a foga (4 egyszerre fenn), és lassan elmúlt a szorongás is. Most megint jól alszik 1-2 hete. Tarts ki, hátha nálatok is elmúlik. Ja és nem bírja a meleget alváshoz. Teljesen ki kell hűteni a szobát, rövidujjú body és hálózsák, és akkor alszik csak. Most 11 hónapos kislány.:)
2012. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bele őrülni biztosan nem fogsz! Kitartás, bármi is a gondja neki sokkal rosszabb lehet mint Neked.Én mindig erre gondoltam mikor éjszakáztam!Ez az időszak meg a 14. hó körüli nálunk is sokkal nehezebb volt bár az enyém amugy sem aludta át soha az éjszakát,de emlékszem rá hogy 9 hó körül volt egy ilyen 3-4 hete amikor az Istennek nem akartvissza aludni meg a szokásos 4 helyett10szer ébredt fel..Ugyhogy sztem Ne aggodj, elmulik...Egybiztos örökké nem tarthat!:-)
2012. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem tart örökké, de annyira idegesít, hogy nem tudom mi baja van, egyszerüen kikészülők tőle, amikor fél óra altatás után 10 percet alszik és sírva ébred. Lehet túlöltöztettem, leveszek róla egy réteget...hideg volt a lába, gondoltam adok a bodyra egy hosszúujjú rugdalózót meg pléd...talán sok volt :(

Remélem elmúlik, köszönöm a bíztató szavakat!

2012. jún. 15. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!