Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos a kisfiam. Nem...

7 hónapos a kisfiam. Nem kúszik, nem mászik. Nagy probléma? Ti kisbabátok mikor kezdte a kúszást, illetve mikor a mászást? Hogyan segíthetnék neki, hogy elinduljon?

Figyelt kérdés
4 hónapos kora óta forog, így "közlekedik". Kezdek elkeseredni, hogy le van maradva.
2012. jún. 14. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Három hete még mi is itt tartottunk (akkor volt 7 hónapos a fiam). Én tényleg mindent megpróbáltam, feltolni a lábát és megtartani amíg ki nem tolja magát, közben játékkal bohóckodni neki, "lejtőztetni"... de semmi sem használt. Úgy voltam vele, hogy ha 8 hónapos korig nem változik a helyzet, elviszem gyógytornászhoz. Aztán pár napra rá egyszer csak négykézlábra állt és elkezdett kutyázni. 2 hete próbálkozik a kiüléssel és egy hete elkezdett kúszni. Az ágyon játszottunk éppen, és meglátta a laptopom egerének pirosan világító fényét, amit imád... erre odakúszott... mint aki mindig is tudta hogy kell. Képzelheted, hogy leesett az állam. :) Azóta is folyamatosan gyakorolja újonnan szerzett tudományát. Már mászni is próbál.

Egyébként nem tudom, hogy volt-e köze hozzá, de gyereknapra rugós hintát kapott a nagyszülőktől és kitartóan edzett a lábaira, illetve az egyensúlyérzéke is sokat fejlődött.

Szóval igazából nincs tuti recept, de ne izgulj, nincs nagy probléma. Próbáljatok minél többet gyakorolni. Mi így próbáltuk: http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE

2012. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Rakj le a földre polifoam-ot, akár kettőt egymás mellé. Ez se nem túl puha, se nem kemény, véd a hidegtől is (a matrac, ágy túl puha, és belesüpped, nem ösztönzi). Erre tedd le a picit kedvenc tárgyaival , vagy valami szép új tárggyal amit el szeretne érni, naponta többször.

Lehet, hogy picit le van maradva, de nem biztos, mostanság fogja elkezdeni valószínűleg a kúszást. Az enyém pl. sosem mászott, 9 hónaposan felült,majd felállt,de mászni sosem. Bár azért tud.


Amit még fejlesztheti: az omega3, az agy legfőbb tápláléka.

Halolajban található, lehet venni kapszulásat is (ezt felvágva ki lehet önteni a tartalmát). Ha még anyatejes, akkor te is szedd rendszeresen, átmegy neki. Ha közvetlenül neki kéne, akkor kérdezz utána mikortól adható, 1 éves kortól biztosan, de ha még közvetlen nem lehet, akkor bőrébe kell dörzsölni, és azon keresztül kerül a szervezetébe.Ennek pontos módjáról,mennyiségéről kérlek nézz utána, mert az én kicsim már 1 év feletti, ezért nem volt kérdés, hogyan adjam,de hallottam, hogy kisebbeknek is ajánlják valamilyen formában. Ha előbb tudom, én is szedtem volna legalább szoptatás alatt.

Ne keseredj, ha státuszon nem mondták hogy ez így nem ok, akkor ez természetes, csak legfeljebb nem az elsők között van most, de majd behozza. :)

2012. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én lehet már beszélnék a gyerekorvossal ő mit tanácsol. De amit esetleg tudsz vele gyakorolni, hogy Teszkóban vannak hengerek amiben van három golyó azt ha felfújátok akkor hasaltasd rá és "hintáztasd így. Nekünk ezt kellett csinálni amikor jártunk gyógytornára.

2012. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan kúszott,11 hónaposan mászott,most 12 hónapos kapaszkodva lépeget és képes egyedül megállni.Még semmiről nincs lemaradva,ugyanis a 10.hónap betöltéséig kell kúszni.
2012. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
5.5 hónaposan kúszott, 2 hete mászik, 2 napja ült ki, ma pedig felkapaszkodott a szekrénybe és lépegetett... begyorsultak az események. 8,5 hónapos
2012. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia, ne izgulj, az én kislányom most 7,5 hónapos eddig csak forogva közlekedett, kb. 1 hete egyik napról a másikra elkezdett kúszni, négykézlábra áll és hintáztatja magát. A rúgós hintában lehet valami, mert én egy hete vettem neki SMT hintát és utána kezdett el produkciózni :))))
2012. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, megtanul majd szépen kúszni és mászni is.

Az én kislányom 7 hónaposan még csak ott tartott, hogy megtanult átfordulni. Egyfolytában azt hallgattam a szomszéd anyukától, akinek 2 hónappal idősebb a kisfia, hogy "az én gyerekem ennyi idősen már mászott". Képzelheted milyen szarul esett, még a dokit is megkérdeztem hogy nagyon nagy baj van-e a lányommal. Aztán az én kiscsajom elkezdett kúszni, mászni, lépegetni,.... és 1 évesen elindult egyedül. A szomszéd anyuka meg csak lesett, mert az Ő kisfia most 16 hónapos, és még mindig nem megy.

2012. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kell siettetni, nincs lekésve semmiről!!

Nincs semmi probléma a babáddal!!!

2012. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9 hónaposan kúszott először, 10 és fél hónaposan ült fel,11 hónaposan állt fel, 1 évesen kezgett el mászni, 15 és fél hónaposan járni! Semmilyen dokihoz nem vittem, csak az orvosi kiskönyvét néztem, hogy miket kell tudnia a soron következő védőnői vizsgálatra. (fél, 1 éves stb.) Semmilyen segítséggel nem segítettem, minden menjen a maga útján, amikor ő akarja.
2012. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is mindig azt hallgattam, hogy "az enyémek már 5 és fél hónaposan fellálltak", meg ilyenek. Én meg mondtam, úgy kell neked, futkozhattál utána eleget, nekem meg még volt 4 hónap pihim, mert csak 9 hónaposan kezdett el kuszizni, és csak onnantól kellett állandóan figyelnem rá!
2012. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!