Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon anyás és félős lett,...

Nagyon anyás és félős lett, ez a korából adódik, vagy a jelleme ilyen lesz?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés, nem tudom. :) 14 hónapos lesz 22-én a lányunk és az utóbbi pár hétben eszméletlenül anyás (ha én nem vagyok ott, akkor apás) lett, fél mindenki mástól. A szüleim 2-3 hetente jönnek hozzánk, mert másik városban laknak, és úgy egy hónapja, amikor voltak, akkor még teljesen jól elvolt velük minden gond nélkül, egy hete viszont eszméletlenül félt, és ez úgy általában mindenkivel így van. Tegnap pl. a parkban egy egy éves kisfiú ment oda hozzá, megölelni stb. Lillusom pedig pánikszerűen kapaszkodott és bújt a lábamhoz, strucc effektus, hogy még csak ne is látta, ki közeledik hozzá. Ez most a kora miatt van, vagy picit erőltetni kell, hogy ne legyen túl félős másoktól, vagy a jelleme lehet, hogy ilyenné alakul?
2012. jún. 15. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
korából adódik, gondolom nem rég (egy hónapja?) kezdett el járni. "szeparációs szorongás" 2. korszaka ez.
2012. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy évesen, majdnem napra pontosan kezdett el járni, szóval az már jó ideje megy neki, de lehet hogy mostanra alakult ki, mert pl. olvastam sok helyen, hogy van, amikor nem akarnak egyáltalán ülni. Nála egy szintén pár hete van, hogy enni sem hajlandó ülve. ^^
2012. jún. 15. 09:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Jól sejtettem, az nem sokkal több, mint egy hónapja volt. Emiatt van, hidd el. Főleg ha eddig nem tapasztaltál ilyet. Még pár hét és bátrabb lesz.
2012. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Én is ebben reménykedem, na nem erőltetni akarom, hogy bátrabb legyen, csak olyan rossz érzés volt, hogy anyukám ritkán látja, közeledett volna hozzá, ő meg úgy félt, hogy hajjaj.
2012. jún. 15. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Enyém is ennyi idősen kezdte, még a Nagyikkal is félős volt, még most is tart egy kicsit a dolog, de már sokat változott.
2012. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
korát nem írtam: most 15 hónapos
2012. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális,elmúlik idővel.
2012. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egyet értek az előtem szólókkal. Ha gondolod beszélgess el a védő nénitekkel, ő is tud tanácsokat adni.
2012. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kell erőltetni. Inkább magyarázd el mindeninek, hogy ilyen korszakban van most, legyenek vele türelmesek, ne rontsanak rá. Ha hozzád bújik, vedd fel, add meg neki azt a biztonságérzetet, amire most szüksége van.

A kisfiamnál később jött ki ez, mint a lányodnál. Ha valakit nem lát szinte napi rendszerességgel, ő is bújik, nagyon félős lett. De ha békén hagyják, félóra múlva már elkezd felengedni és barátkozni (kivéve, ha vki nagyon nem szimpi neki).

2012. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én fiam 15 hónapos, és néhány hete ő is ilyen. Biztos, hogy nem szeparációs szorongás, mert apa is megfelel neki, csak a szűk családi (anya-apa) biztonság kell neki. A járással sem tudom összekötni, mert 10 hónaposan indult el, 11 hónaposan már rendesen sétáltunk az utcán.

Ettől függetlenül szerintem is normális, életkori sajátosság, ami majd elmúlik. Kicsit örülök is neki, mert előtte olyan kis kiváncsi volt, hogy mindig mindenhova mindenkihez odament, ami azért ha így marad, nem túl jó. Így legalább tudom tanítani, hogy ügyes, jól teszi, hogy idegenhez nem megy oda rögtön, és tanulja közben azt is, kihez lehet és kihez nem.

Talán most jönnek rá, hogy nem minden, mindenki jó és biztonságos?! Nem tudom.

2012. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!