Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a jelleme, viselkedése...

Milyen a jelleme, viselkedése 4-5 éves csemetédnek?

Figyelt kérdés

A fiam decemberben lesz 5 éves. Kissé zavar a viselkedése, szerintem nem elég rosszcsont. Amiket leírok, azok nem újkeletűek, sosem volt másként.

Nagyon szabálykövető, ha mondunk valamit, meg sem kérdőjelezi. Szó nélkül megy aludni, és ki sem kel az ágyból, amíg nem szólunk. Egyáltalán nem irígy, bármit odaad bárkinek. Ha akar valamit, elkéri, alig hisztizik. Sosem kér ajándékot a boltban magától, csak ha mondjuk neki, hogy választhat valamit. Mindent mindenkinek szépen megköszön, mindennel megkínál, akár az utolsó csokit is odaadja. Mindig igazat mond, egy kis füllentésre sem lekenyerezhető. Csak akkor kér édességet, ha tudja, hogy megérdemli, tehát ha megette az ételt. Sosem mászott fel semmire, mostanában kezdtük el, hogy nem kell mindenhol kezet fognia, csak az úttesten, de ez sem az ő ötlete volt. Inkább a felnőttek társaságát keresi.

Persze nagyon boldog, kiegyensúlyozott, csak olyan furcsa, ahogy látom a játszótéren a mászó, szaladgáló, hazamenni nem akaró kis zsiványokat.


2011. szept. 1. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Van ilyen, láttam ilyen gyereket én is. Döbbenetes élmány volt, számomra furcsa és a másik véglet, milyen gyereket nem akarnék soha. De ha ilyet kapnék, nyilván ennek örülnék.

Ez van, alaphabitust nem tudsz megváltoztatni. Illetve igen, de szerintem az tönkreteszi a gyerek lelkivilágát. És pszichopatát csinál belőle.

2011. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jan-ban lesz 5 éves a nagyobbik fiam.

Ő a másik véglet, tulajdonképpen mindenben az ellentéte a te fiadnak :)

Nagyon mozgékony, izgága és sokszor nehezen kezelhető. Már 2 éve nem alszik délután, mert hiába ásítozik és ragad le a szeme ebéd után, de állandóan jár keze-lába, nem tud nyugton maradni és így elaludni sem.

Sajnos sokszor elég "gonosz" (ha lehet ilyet mondani egy kisgyerekre, főleg a sajátomra), de úgy látom, hogy élvezi, ha vmi rosszat tesz pl. az öccsével.

Rengeteg energia és sajnos elfojtott agresszió van benne, ezért most szept-től komolyan elkezdünk vele sportolni. Úszni és vmilyen küzdősportra szeretném beíratni, ill. délutánonként elviszem biciklizni, vagyis én csak futok majd mellette :)

Sajnos a kicsi mellett (2 éves lesz) nehéz minden nap megoldani, hogy valahogy levezessük az energiáját, ráadásul most nyáron 2,5 hónapig nem járt oviba sem, így most extra adagot kaphattunk belőle :)

Szóval egyik véglet sem jó, de ezt gondolom mindenki tudja :)

2011. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Álomgyerek. :) A kislányom volt ilyen. A kisfiam most lett 4 éves, és rossz, mint az ördög. Bármit mondunk, elengedi a füle mellett. 5x kell elmondani mindent, de még akkor sem biztos, hogy szót fogad. 1 hónapja látványos hisztiket rendez, az őrület határán vagyunk. Pont most akartam kiírni egy kérdést, hogy mit tegyek, hogy ne őrüljek meg? :) Konzekvensen visszük végig a nevelési elveinket, a szabályok jókor ki lettek jelölve, tudja őket, csak tojik rájuk. Semmilyen bünti nem használ - sarokból kijön, szobából a másik ajtón távozik, édesség-mese nélkül elvan, egyszóval nehéz vele nagyon. Örülj, hogy ilyen a kisfiad, semmi baj nincs vele. Ilyen az alaptermészete. Csendben irigyellek...
2011. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kitartást mindenkinek, olyan hamar felnőnek... :)

Sportolni ő is megy majd hamarosan, egyelőre nagyon odavan az aikidoért (még nem látta, csak jár az apja is), úgyhogy kipróbáljuk jövő héttől. :)

2011. szept. 2. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!